Kanseri Bodrum'da yendi

Almanya'da yakalandığı kanser nedeniyle doktorların en fazla 3 ay ömür biçtiği 55 yaşındaki Dr. Gabrielle Büchter, Bodrum'da bir mucizeyi başardı

29 Ekim 2009, Perşembe 11:55
A A
Kanseri Bodrum'da yendi

Almanya’nın Hannover kentindeki bir hastanede radyolog doktor olarak çalışırken akciğer kanserine, altı ay sonra da yumurtalık ve kalın bağırsak kanserine yakalandığını, beyninde ise metastaz tespit edildiğini öğrenen 1 çocuk, 3 torun sahibi Gabrielle Büchter, kemoterapi ve çeşitli ilaç tedavilerine başladı. Tedaviler olumlu sonuç vermedi, kanser iyice vücuda yayıldı.

Doktorlar 1994 yılında Büchter’e artık yapılabilecek bir şey kalmadığını sadece üç aylık ömrü olduğunu, bunu iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine emekli olup tüm parasıyla Bodrum’un Güvercinlik Köyü yakınlarında bir çiftlik evi satın alan Büchter buraya yerleşti.

ÇAM HAVASI VE DÜZENLİ SPOR

Büchter, 15 yıl önce yerleştiği Bodrum’da her gün 3 saate yakın yürüyüş ve villasının bahçesindeki havuzda günde 2 saate yakın yüzerek yaşama yeniden tutundu.

Yüzme, düzenli spor ve çam havası sayesinde Bodrum’da 15'inci yılını dolduran Büchter, “Doktorlar ‘dünyanın en güzel yerine git son günlerini orada yaşa’ dediklerinde bir an tereddüt etmeden Bodrum’a gelip yerleştim. Çam havası ve günde 5 saat sporla 15 yıldır yaşıyorum. Bodrum aşkı ve insanların sevgisiyle hayata tutundum, artık başka bir yere gitmem” dedi.

Yaşar ANTER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.