Kapalı kutu aralanıyor

Kapalı kutu aralanıyor

"Bir Çocuk Sevdim" dizisinin başrol oyuncusu Bülent İnan Marie Claire'ın kasım sayısına konuk oldu

01 Kasım 2011, Salı 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bülent İnal'ın yeni dizisinde canlandırdığı karakterden yola çıkarak önyargılar ve kader üzerine düşüncelerini öğrenirken, Urfa'da çocuk olmanın zorluklarından ve özlemlerinden bahsettik.

Sizin kadere inancınız ne kadar?

Bu cevap verilmesi biraz zor bir soru. Kadere inanıyorum ama kader bir tesadüf müdür bilmiyoruz. Ona biz kısaca kader diyoruz. Tabii ki hayatımda enteresan şeyler oldu. Hiç beklenmedik anlarda beklenmedik şeyler yaşadım.

Zar atar gibi hayatınızı yaşadığınız hiç oldu mu?

Eskiden biraz daha zar atar gibi hayatı yaşıyordum ama yaşım ilerleyince, çok daha fazla düşünmeye başladım. Sonuçta bence alınan bütün kararların hepsi yine gelip o zara dayanıyor. Kendinizle baş başa kaldığınızda kalbiniz ne diyorsa, onun peşinden gidiyorsunuz.

Önyargılarla aranız nasıl?

Önyargılı biri olmamaya gayret ediyorum. Biraz oyunculuğun gereği de budur. Önyargılardan arınmak gerekir. Zamanla insanlarla empati kurmayı, onları ve hayatı anlamayı daha çok becerir oluyorsunuz. Ama tabii ki siz önyargılı olmamaya çalışsanız bile hayatta önyargılarla karşılaşabiliyorsunuz.

Böyle bir önyargıyla karşılaştığınızda nasıl bir tepki veriyorsunuz? Karşınızdakini ikna etmeye çalışır mısınız?

Eğer kendisi sohbet edebileceğim birisiyse, hemen bir çıkıntılık yapıp tartışıyorum önyargılı yaklaştığı konuyu. Fikirlerimi anlatıyorum ve bundan asla çekinmem. Beni başka türlü algılar mı, kızar mı diye düşünmem. Kendimce empati kurmayı sağlamaya çalışırım ama eğer sert bir tepki görüyorsam, o insanı düzeltmeye ya da ikna etmeye gerek yok. Zaten önyargılarıyla yaşamaya alışmış biridir ama yine de elimden geldiğinde o empatiyi kurmasına yardımcı olmaya çalışıyorum.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kubilay Aka ve Beyza Güneş'in hapsi isteniyor