Kapalı otoparklarda "kasırga" doluluğu

Türkiye’nin batı sahilini etkileme ihtimali bulunan "Kırbaç Kasırgası" nedeniyle İzmir’de otoparklar doldu taştı

29 Eylül 2018, Cumartesi 20:39
A A
Kapalı otoparklarda 'kasırga' doluluğu

Türkiye’nin batı sahilini etkileme ihtimali bulunan "Kırbaç Kasırgası" ile ilgili tüm birimler alarma geçerken, araçlarını kasırganın etkilerinden korumak isteyen İzmirliler kapalı otoparklara akın etti. 

ALARMA GEÇİLDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Türkiye’ye doğru ilerleyen Kırbaç Kasırgası’nın Ege Bölgesi’ni etkilemesi durumunda 30 Eylül Pazar günü rüzgar hızının saatte 100-120 kilometreye ulaşacağı ve yağışların metrekarede 75 kilogram ve üzerinde beklendiği yönündeki açıklaması, resmi kurum ve kuruluşları alarma geçirdiği gibi insanlar da teyakkuz haline geçirdi. 

"DOLU" UYARILARI İKNA EDEMEDİ

Araçlarını kasırganın etkilerinden ve oluşabilecek su baskınlarından korumak isteyen İzmirliler, kentteki yüzlerce kapalı otoparka akın etti. 10 binden fazla araç kapasitesine sahip olan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait kapalı otoparklar dolarken, otoparkların girişine asılan "dolu" uyarıları insanları ikna edemedi. 

OTOPARK GİRİŞLERİNDE BEKLEDİLER

Dolu olmasına rağmen otoparkların girişlerinde bekleyen sürücüler, araçlarını fırtınadan korumak için en iyi yöntemin kapalı otoparklar olduğunu söyledi. 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.