Kapalıçarşı gümüş fiyatları ne kadar oldu?

Kapalıçarşı gümüş fiyatları ne kadar oldu?

Altın ve dolardan sonra gümüş fiyatları araştırılmaya devam ediyor. Dün Emtia piyasasında gümüş fiyatı, gramı 6,523 liradan kapanırken bugün güne düşey yönde başladı. Geçtiğimiz ay yatırımcısına %33,1 kar sağlayan gümüşten yatırımcılar vazgeçmiyor. İşte 18 Ağustos gümüş fiyatları...

18 Ağustos 2020, Salı 18:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yatırımcıların yeniden güvenli liman arayışlarıyla değerli metallere yönelmesinin ardından, gümüş fiyatları yüzde 3.0’e yakın artışla yeniden 28 doların üzerine dönerken, erken saatlerde 2,000 doları geçen altın fiyatları da yüzde 2.0’ye yakın artışla 2,010 doları geçti.

Değerli metallerin fiyatlarının hızlı yükselişinde, güvenli liman arayışlarının yanında ABD Hazine kağıtları gelirlerindeki düşüş ve dolardaki zayıflama da etkili oldu. Euro dolar karşısında yüzde 0.29 değer kazanarak 1.19 dolara yükseldi.

Aynı zamanda birçok endüstri dalında kullanılan gümüşe, ekonomilerde yeniden açılışlara bağlı üretim artışlarının etkisiyle gelen endüstriyel talep de fiyatı yukarıya çekti.

Değerli metallere gelen taleple altın 2,010.11 doları görürken, aynı zamanda endüstriyel kullanımı olan paladyum 2,234.54 dolara ve platin de 974.25 dolara kadar tırmandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Normalleşme 'İstanbul'dan başlasın' önerisi