Kapı yok, pencere yok, sıva yok!

Adana'da 4 çocuklu aile, kapıları bulunmayan ve pencereleri cam yerine naylonla kapatılan 2 odalı evde yaşam mücadelesi veriyor

22 Mart 2016, Salı 14:56
A A
Kapı yok, pencere yok, sıva yok!

Adana'da eşi Fatma Beşenk (45) ve 4 çocuğu ile birlikte 2 odalı gecekonduda oturan Hüseyin Beşenk (55), ayaklarında doğuştan eğrilik olduğu için yürümekte güçlük çekiyor. Uzun süre tarım işçiliği yapan Beşenk, 1 yıl önce rahatsızlanınca çalışamaz oldu. Aile komşularından gelen yardımlarla hayatını sürdürmeye başladı.

Çatısı akan, duvarları delik, kapıları olmayan, pencereleri cam yerine naylonla kapatılan gecekonduda eşi ve 3’ü okula giden 4 çocuğuyla birlikte yaşayan Hüseyin Beşenk, ailesine bakabilmek için atık kağıt ve hurda topladığını ancak sağlık sorunları nedeniyle artık çalışamadığını söyledi. 

YARDIM ELİ BEKLİYORLAR

Yağmur yağdığında sıvasız gecekondunun duvarlarındaki deliklerden eve su dolduğunu anlatan Fatma Beşenk ise uzatılacak yardım elini beklediklerini belirterek "Eşim yakında ameliyat olacak. Sağlığına kavuşunca bize sahip çıkacak. Ama şu anda zor durumdayız, komşularımızın yaptığı yardımlar, verdiği yiyeceklerle günümüzü geçiriyoruz" dedi.

Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bağlar'da sokağa çıkma yasağı kalktı