Kapsül gardırop nedir? Kapsül gardıropta bulunması gereken 10 parça

Kapsül gardırop nedir? Sade yaşam, minimalist gardıroplar deyip diyoruz ancak gerçekte ne kadar sade giyiniyoruz? Tam da bu noktada 'kapsül gardırop' kavramı giriyor. Kapsül gardırop gerçekten de sadeliği pratiğe dökmek için en ideal yöntem. Kapsül gardırop dendiğinde yalnızca ihtiyacınız olan parçaları dolabınızda tutmanız ve böylelikle hem belirli bir tarzınızın oturması hem de kafa karışıklığından kurtulma anlamına geliyor. Peki kapsül gardıropta olması gerekenler? Minimalist gardırop örnekleri için size bir liste hazırladık. İşte, Kapsül gardıropta olması gereken 10 parça!

26 Ağustos 2020, Çarşamba 15:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Kapsül gardırop nedir?

Kapsül gardırop nedir?

Günümüzde kapsül gardrop pek çok ünlü ismin de uyguladığı bir stil geleneği haline geldi. Temel olarak kullanılabilirliğin öne çıktığı bu akım az sayıda kıyafet ile sade bir giyim anlayışını ifade ediyor. Gardırobunuzda tutacağınız birkaç parça alt giyim, birkaç parça üst giyim ürünü size hem zamandan hem de paradan kazandırıyor. Aynı zamanda, sık sık aynı tarzlarda giyinmeniz, bir stilinizin oturmasına da yardımcı oluyor.

 Kapsül gardırop hangi avantajları sağlar?

Kapsül gardırop hangi avantajları sağlar?

  • Çok daha kısa sürede hazırlanırsınız, çünkü gardırobunuzda kafanızı karıştıracak onlarca kıyafet yoktur.
  • Kıyafet alışverişi için gereğinden fazla para harcamazsınız.
  • Başkaları için değil, kendiniz için giyinirsiniz.
  • Kıyafet seçimleriniz modanın değil, sizin kontrolünüzde olur.
  • Kendinizi ifade etmek için zamansız bir stil yaratırsınız.
  • Gardırobunuzdaki dağınıklıktan kurtulursunuz. 

 Oversized blazer ceket

Oversized blazer ceket

Her kombinin tamamlayıcısı! Siyah bir blazer ceketle her yere gidebilirsiniz. Unutmayın, 'Ne giyeceğim, neyle üşümem, neyi sıcakladığım anda çıkarabilirim?' diyorsanız derhal askından çıkarıp giyebileceğiniz bir siyah blazer ceketiniz var. 


 Mom jeans

Mom jeans

Hem incecik belinizi hem de güzel kalçanızı öne çıkarın. Seksi ve rahat olmak istediğiniz günler elinizin ilk gideceği parça mom jeansler olsun. Bacak boyunuzu uzatacak, basen fazlalığınızı göz yanılsamasıyla azaltacak. Feminen kıvrımlara sahipseniz bu kıvrımları küçük oyunlarla dengeli hale getirebilirsiniz.

 Şık bir babet

Şık bir babet

Eskiden giydiğiniz o cici kız babetlerini atın bir kenara. Sizin stil karakterinize uyacak modern ve tarz bir babet alın. Klasik yuvarlak burunlu babetler yerine daha minimal modelleri tercih edin.


 Renkli bir takım

Renkli bir takım

Klasik renklerin aksine, canlı renkte bir takımı hem kariyerinizin önemli günlerinde giyebilir, hem de düğün dernek ortamlarında boy gösterebilirsiniz. Canlı renkte bir takım, anında sıyrılmanızı sağlar.

 Salaş bir sweatshirt

Salaş bir sweatshirt

Taytlarınızla giyin, kotlarınızla giyin. Hem rahat edin, hem de iyi bir kombinle çok şık olmayı başarın.

 Küçük siyah elbise

Küçük siyah elbise

İster spor ayakkabıyla kombinleyin, ister stilettoyla. Seksi de hissedebilirsiniz, cici de hissedebilirsiniz. Yani kısaca değiştireceğiniz aksesuar ve ayakkabıyla her ruh haline uydurabilirsiniz kombininizi.

 Kot ceket

Kot ceket

İşte bir kurtarıcı daha! Serin yaz akşamlarında üşüyüp üstünüze şöyle bir geçirdiğiniz kot ceketleri düşünsenize. Hem hafif, hem şık hem de her şeyle giymesi mümkün.

 Beyaz gömlek

Beyaz gömlek

Hem ofis stili hem de günlük basic stilinizin tamamlayıcısı ve gardırobunuzun en ön sıralarına layık beyaz gömlek, feminen tavrınıza hafif bir minimallik katacak.

 Siyah stiletto

Siyah stiletto

30 yaşına yaklaşmışsınız ve siyah bir stilettonuz yok mu? 30 yaş bir kadının kesinlikle feminenliğini tamamlayacak siyah bir stilettosu olmalı!

 Kalem etek

Kalem etek

Bu bir kadının gardırobunda mutlaka olması gereken en kilit parça. Eskiden pamuklu ya da daha spor kumaşlardan alıyorsanız, artık deri kumaşlarını kullanmaya başlayın. Hem ofis hem toplantı stilinizde, hem de daha basic kombinlerinizde yardımcı parçanız olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Monokrom stil nedir? Monokrom kombin nasıl yapılır?