Kaptanlık Sabri'den alınıyor

Kaptanlık Sabri'den alınıyor

Galatasaray'da geçen yıl Ayhan, Servet ve Sabri'den oluşan kaptanlık üçlüsünde değişikliğe gidildi

28 Mayıs 2012, Pazartesi 11:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geride kalan sezonda Galatasaray’ın başına üçüncü defa geçen ve yepyeni bir kadroyla sarı kırmızılı kulübe 18. şampiyonluğu yaşatan teknik direktör Fatih Terim, yaptığı yeniliklerde hız kesmiyor.

Terim, Galatasaray’ın kaptanlarını da baştan aşağıya değiştiriyor. Geçtiğimiz yıl Ayhan Akman, Servet Çetin ve Sabri Sarıoğlu üçlüsünden oluşan kaptanlık dümeninin, yeni sahipleri belli oldu.

Ayhan Akman’ın futbolu bırakması, Servet ile yolların ayrılmasının ardından, Sabri’nin de pazubant sıralamasında biletini kesen teknik heyet yeni kaptanlarını belirledi.

FİYATI YARI YARIYA DÜŞECEK

2012-2013 sezonunda Galatasaray’ın kaptan üçlüsü, şampiyonluğun mimarları arasında yer alan Selçuk İnan, Hakan Balta ve Ujfalusi’den oluşacak.

Böylelikle kaptanlık, Galatasaray’la sözleşmesi sona eren ve takımda kalması için aldığı ücretin yarısı (600 bin Euro) teklif edilen Sabri’den alınarak, geçen sezonun yıldız ismi Selçuk İnan’a verildi.

k heyetin, attığı 13 gol ve yaptığı 15 asistle Galatasaray’ın ve Süper Lig’in en önemli yıldızı haline gelen Selçuk İnan’ı kaptanlık pazubandıyla ödüllendirdiği öğrenildi.

Hem saha içinde sergilediği lider duruşu hem de saha dışındaki düzgün yaşantısıyla örnek olan futbolcunun bu göreve layık görülmesinde teknik direktör Fatih Terim’in en büyük paha sahip olduğu belirtildi.

EN KIDEMLİSİ HAKAN BALTA

Sarı-kırmızılılarda ikinci kaptanlık görevine layık görülen Hakan Balta kadrodaki en kıdemli oyuncu olarak göze çarpıyor. A Milli Takım ve Galatasaray’ın sol bekinde istikrarlı bir performans sergileyen futbolcu, Selçuk İnan’ın ardından pazubandın ikinci sahibi oldu.

UJFALUSİ BIRAKIYOR

Galatasaray'da üçüncü kaptan olan Ujfalusi, “Artık yaşım ilerledi. Bir sezon daha oynayabileceğimi sanmıyorum. Futbolu büyük ihtimalle bırakacağım” sözleriyle seneye kariyerini bitireceğini açıklamıştı.

Hürriyet

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzonspor Kasımpaşa deplasmanında 3 puanı aldı