Kar etkili oluyor! Ankara kara büründü! Erzurum, Ardahan ve Sivas'a kar yağdı! İşte yurttan manzaralar

Kar yağışı Meteoroloji'nin uyarılarının ardından etkisini gösteriyor. Ankara’ya kar yağdı. Ankara'da kar nedeniyle otomobiller beyaza büründü. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Bolu Dağı’nın D-100 yolu geçişinde bu sabah karla karışık yağmur ve sis etkili oldu. Sis özellikle Kar0'nın Bakacak, Seymenler ve Karanlıkdere mevkilerinde yoğunlaştı. Kar nedeniyle Erzurum- Erzincan kara yolunda ulaşım aksadı. Ardahan'da da kar yağışı etkili oldu. Kar, Palandöken Kayak Merkezi'nde 10 santimetreye ulaştı. Sabah saatlerinde iş yerlerine gitmek üzere evden çıkanlar zor anlar yaşadı. Sivas'ta kar yağışı nedeniyle yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı. İşte yurttan görüntüler...

01 Aralık 2021, Çarşamba 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesinde etkili olan kar yağışı otomobilleri beyaza bürüdü.

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, ana arterlerde ve caddelerde tedbir amaçlı bekledi.

Ankara'da gece sıcaklık -1’i bulurken, gün içinde ise 5 derece olacak.


BOLU DAĞI'NDA KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE SİS

Bolu Dağı’nın D-100 yolu geçişinde bu sabah karla karışık yağmur ve sis etkili oldu. Sis özellikle Bolu Dağı'nın Bakacak, Seymenler ve Karanlıkdere mevkilerinde yoğunlaştı. Yol kenarlarındaki sis ışıkları yakılarak, 10 metreye kadar düşen görüş uzaklığı, artırılmaya çalışıldı. Sürücüler, sis nedeniyle düşük hızda ilerledi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun doğusunda, yer yer kuvvetli ve yoğun olmak üzere Karadeniz'in iç kesimlerinin 900-100 metre ve üzeri rakımlı yerlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM VE ARDAHAN'A KAR YAĞIŞI

Erzurum, aralık ayına kar yağışı ve tipiyle başladı. Erzurum- Erzincan kara yolunda ulaşım aksarken, Ardahan'da da kar yağışı etkili oldu. 

Kentte dün gün boyu etkili olan ve gece devam eden rüzgar sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Tipiyle birlikte yağan kar kısa sürede kent merkezini beyaza bürüdü. Kar kalınlığı kent merkezinde 5 santimetreyi geçerken, Palandöken Kayak Merkezi'nde 10 santimetreye ulaştı. Yoğun sisin de etkili olduğu şehir merkezinde görüş mesafesi yer yer 50 metrenin altına düştü. Sabah saatlerinde iş yerlerine gitmek üzere evden çıkanlar zor anlar yaşadı.


ERZURUM-ERZİNCAN YOLU KAPANDI

ERZURUM-ERZİNCAN YOLU KAPANDI

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Erzurum-Erzincan kara yolunda ulaşım aksadı. Aşkale rampası mevkiinde kar yağışı nedenyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Trafik ve karayolları ekipleri, yolu yeniden ulaşıma açmak için çalışmalara başladı.


ARDAHAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

Ardahan'da da sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Beyaz örtüyle kaplanan kentte seyirlik görüntüler oluştu. Belediye ve karayolları ekipleri buzlanmaya karşı yollarda tuzlama çalışması yaptı. Vatandaşlar, iş yerlerinin önünü ve araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.


SİVAS'TA KAR YAĞIŞI

Sivasta sabah saatlerinde kar yağışı etkili olurken, yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı. 

Kentte sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 derece olarak ölçüldüğü kentte yaşayanlar, güne karla uyandı. Kent merkezinde hafif etkili olan yağış, bir süre sonra etkisini yitirdi. Kar yağışıyla kentin yüksek kesimleri ise bembeyaz oldu. Kent merkezi yakınındaki Kardeşler Tepesi'ndeki orman alanında kar yağışı ile birlikte güzel görüntüler oluştu. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sahibi inat etti, 231 yıllık kilise kentsel dönüşümün ortasında kaldı