Kar fırtınasına aldırış etmeden partiye katıldılar

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da başlayan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz etkilerken, Karayolları ekipleri yolların kapanmaması için kar küreme araçları ile çalışmalarını sürdürüyor. 2019 Winterfest’e gelen tatilciler ise kar fırtınasına rağmen pistleri doldurdu.

31 Ocak 2019, Perşembe 23:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar

Türkiye'nin kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini arttırarak tipiye döndü. Kar fırtınası nedeniyle yollar kısa sürede kapanırken vatandaşlar yolda yürümekte zorluk çekti.

Karayollarına bağlı ekipler kar küreme araçları ile kapanan yolları açmak için çalışma başlattı. Kar yağışının ardından Uludağ’da kar kalınlığı 155 santimetreye ulaşırken hava sıcaklığı ise en düşük sıfırın altında 9, en yüksek sıfırın altında 4 olarak ölçüldü.

Tatilciler tipiye aldırış etmedi

Tatilciler tipiye aldırış etmedi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü DHA Muhabirine yaptığı açıklamada, “Kar fırtınasının sabahın erken saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Uludağ’da yarın havanın parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor." dedi.

2019 Winterfest için gelen tatilciler kar fırtınasına ve tipiye aldırış etmeden pistlerde bulunan partiye akın etti. Yaklaşık 3 saat süren partide vatandaşların üzeri karla kaplandı

2019 Winterfest için gelen tatilciler kar fırtınasına ve tipiye aldırış etmeden pistlerde bulunan partiye akın etti. Yaklaşık 3 saat süren partide vatandaşların üzeri karla kaplandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Valla Kanyonu’na yaptırılan seyir terası hizmete girdi