Kar yağışı bot satışlarını artırdı

Türkiye son yılların en yoğun kar yağışını yaşarken kışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, ayakkabı mağazalarına akın etti. Özellikle bot satışlarında yüksek oranda artış gözlenirken 'son dakikacı' erkekler kadınlardan daha çok alışveriş yaptı

10 Ocak 2017, Salı 12:17
A A
Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı, ayakkabı satışlarını da artırdı.

BETA Genel Müdürü Barbaros Akyıldız, “Kar yağışının başladığı günden itibaren son 3 günde kadın bot satışlarında yüzde 25, erkek bot satışlarında ise yüzde 40 oranında artış yaşandı. Son 3 günde 10 bin 250 adet bot ve ayakkabı satışı gerçekleştirdik” dedi.

ERKEKLER MAĞAZALARA KOŞTU

Yaşanan artışın kadın ve erkek bot satışlarında ayrı ayrı incelendiğinde ilginç sonuçlar ortaya çıktığını vurgulayan Barbaros Akyıldız “Erkeklerin tıpkı geçen senelerde olduğu gibi 'son dakikacı' olmaları ve 'Bana bir şey olma' düşüncesiyle hareket etmeleri, artışın en önemli etkeni oldu. Son 3 günde erkekler adeta bot almak için ayakkabı mağazalarına akın etti” açıklamasında bulundu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.