Kar yağışını en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz 6 kış rotası

Kar denilince akla belki de ilk gelen şeylerden biri kayak yapmak. Ancak artık kar yağdığında ilk yaptığımız şey elbette fotoğraf çekilmek oluyor. Peki size hem güzel fotoğraflar çekebileceğiniz hem de kış sporlarını deneyebileceğiniz güzide mekanlar olduğunu söylesek? İşte kar yağışını sevenlere özel, tamamen yerli 6 kış rotası.

17 Ocak 2021, Pazar 15:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Kapadokya

1- Kapadokya

Kapadokya hem yerli hem de yabancı turistlerin en gözde lokasyonlarından biri. Kar yağınca da ayrı bir güzel oluyor. Burada kayak yapmayız ya da telesijeye binemeyiz belki ama karı izlerken elimizde sıcak çikolata ile ruhumuzu dinlendirmemiz mümkün.

2- Abant

2- Abant

Bolu'daki Abant Tabiat Parkı, kar yağışından nasibini aldı. Sonbaharın en gözde mekanı olan Abant, kışın da cezbedici bir güzelliğe sahip. Bu güzelliğe kar da eklenince, ortaya fotoğraflık kareler çıkıyor elbette.

3- Kartepe

3- Kartepe

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartepe'de, bu akşam ve yarın beklenen kar yağışının ardından kayak pistlerinin açılması hedefleniyor. Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi manzarasıyla eşsiz güzellikler sunan kayak merkezinde kar kalınlığı 40 santimetre olarak ölçüldü.

4- Uludağ

4- Uludağ

Kış tatili denilince akla ilk gelen yer şüphesiz Uludağ.

Uludağ, Bursa’dan 1 saat uzaklıkta, İstanbul’dan ise 220 km mesafede. En popüler yerlerden biri olduğu için kışın oldukça kalabalık olabiliyor.

5- Palandöken

5- Palandöken

Erzurum'un tatil mekanı Palandöken'de kışlar oldukça soğuk geçiyor. Palandöken şehir merkezine 10 dakikalık bir uzaklıkta olsa da, kar yağışı ulaşımı olumsuz etkileyebileceğinden bölgeye yakın bir yerde konaklamanız isabetli karar olacaktır. Gitmişken cağ kebabını yemeyi de ihmal etmemek gerek.

6- Sarıkamış

6- Sarıkamış

Kars'ın Sarıkamış ilçesi ülkemizin belki de en soğuk noktalarından biri. Sarıçam ağaçları ile kaplı bölgede benzeri Alpler’de bulunan kristal kar yapısı var. 12 kilometrelik 5 farklı kayak pisti, kış sporlarını denemeniz için size fırsat sunuyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İkiz Şelale: Diyarbakır'ın izole rotası