"Karaağaç Kabak Festivali" renkli başladı

Edirne Karaağaç Kabak Festivali renkli görüntülerle başladı. Özellikle tadından dolayı İstanbul lokantalarının tatlı için tercih ettiği meşhur Edirne Karaağaç kabağı adına düzenlenen festival adını aldığı mahalledeki kortejle başladı.

16 Ekim 2021, Cumartesi 16:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Edirne'nin meşhur Karaağaç kabağı adına düzenlenen festival renkli başladıEdirne'nin sayfiyesi konumundaki 10 bin nüfuslu Karaağaç Mahallesi girişinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, mahalle muhtarı Agah Korkan, vatandaşlar, halk oyunları ekibinden oluşan kortej Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Lozan Anıtı'na, oradan da etkinliğin düzenlendiği davet bahçesine kadar yürüdü.


Bandonun hareketli ezgilerine vatandaşlar alkışlarıyla tempo tuttu.

İki gün sürecek festival kapsamında halk oyunları gösterileri, konserler gerçekleşecek, kadınlar arası "Kabak Tadı Veriyoruz" yemek yarışması da düzenlenecek.

Festival alanında üretici ve girişimci kadın kooperatiflerinin el sanatı ve gıda üretimlerinin satışlarının da yapılacağı festival süresince şef aşçıların kabak işlemesi ve kurgu fotoğraf çekim etkinlikleri gerçekleşecek.

Birbirinden güzel kabaktan yapılmış eserler festival boyunca ziyaretçilerle buluşuyor

Edirne Karaağaç Kabak Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Halk yapılan gösterileri ve etkinlikleri keyifle izledi

İl Kültür ve Turizm Müdürü Soytürk, AA muhabirine Meriç ve Tunca nehirlerinin suladığı Karaağaç Mahallesi'nde yetişen lezzetli kabakların tanıtımı gerçekten hak ettiğini söyledi.


Soytürk, "Edirne festivaller ve müzeler şehridir. Her yıl Valimiz Canalp'in talimatlarıyla yenilerini ekliyoruz. Bu festival de gerçekten güzel kabağın hak ettiği tanıtımı bulması için çok renkli bir festival oldu." dedi.

Vali Ekrem Canalp'in talimatıyla bu yıl ilki gerçekleşen festivalin 2 gün boyunca devam edeceği ifade edildi

Festival boyunca bol bol kabak tatlısı eşliğinde gösteriler yapıldı

Karaağaç'ın ünlü kabak tatlısı lezzetinin tanıtımına katkı sağlayan festival haftasonu boyunca Edirne Karaağaç Mahallesi'nde ziyaret edilebilecek

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER IMDb puanına göre en iyi Güney Kore dizileri