Karabükspor, Skibbe'ye emanet

Karabükspor, Skibbe'ye emanet

Kardemir Karabükspor Başkanı Nevzat Şahin, daha önce Galatasaray ve Eskişehirspor'u çalıştıran Michael Skibbe ile anlaştıklarını açıkladı

18 Mayıs 2012, Cuma 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bülent Korkmaz’ın yerine takımın başına getirdikleri Skibbe ile 2 yıllık anlaşma sağlandığını, Süper Ligi tanıyan bir çalıştırıcı olduğunu belirten Başkan Nevzat Şahin, şöyle dedi: "Tecrübeli yerli bir teknik direktörle çalışmayı hedeflemiştik. Ama belli bir noktaya gelindikten sonra olmadı. Zaten çoğu da takımlarının başında bulunuyorlar.

Yönetim olarak yeni bir değerlendirmede bulunarak Skibbe üzerinde karar kıldık, sonra da kendisine teklif götürdük. O da bizimle çalışmayı çok arzu ettiğini söyledi. Görüşmelerimizde belli bir noktaya geldik ve ondan sonra anlaşmayı sağladık. Karabükspor camiasına inşallah hayırlı olur."

Alman futbolunun dünyada disipliniyle söz sahibi olduğunu hatırlatan Başkan Şahin, şöyle devam etti: "Skippe’de inşallah Karabük’e bu disiplini, bu Alman ekolünü yansıtır.

Bundan sonrası ona ve futbolcularımıza kalıyor. Skibbe, daha önce Süper Lig’de görev yaptı. Buradaki futbol mantalitesini biliyor. Az çok ligleri de tanıyor. Takımımız da Skibbe ile çalışmış oyuncularımız da var. İnşallah başarılı oluruz ve taraftarlarımızı memnun ederiz."

Bülent DİKTEPE/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray yönetiminde istifa