Karaburun’da balıkçı barınağına gelen Akdeniz foku sevindirdi

İzmir’in Karaburun ilçesinde balıkçı barınağındaki bota çıkan Akdeniz foku, bu kez limanda görüldü

05 Şubat 2017, Pazar 16:57
A A
Karaburun’da balıkçı barınağına gelen Akdeniz foku sevindirdi
İzmir Karaburun Limanı’nda gece balıkçı teknesinde dinlenen fokun, sağlıklı olduğu gözlemlendi. Akdeniz fokunun ilçede görülmesi, Karaburunluları sevindirdi.

SAHİLİN TEMİZLİĞİNİN GÖSTERGESİ

İlçe Belediye Meclis Üyesi Özhan Ünal, fokun ilçede görülmesinin sahilin temizliğinin göstergesi olduğunu belirterek, "Beslemek istiyoruz ama yetkililer ’Başının çaresine bakar, yüzyıllardır bu sahillerde bizler olmadan yaşadılar. Yanlış beslenme, hazır yiyecek tembelliğe itebilir’ dedi. Bunun için biz de rahatsız etmeden sadece izliyoruz." dedi. Saipaltı Balıkçı Barınağı’nda çarşamba günü bir bota çıkan Akdeniz fokunun hamile ya da hasta olabileceğini düşünen balıkçılar, durumu Sualtı Araştırmaları Derneği Akdeniz Foku Araştırmaları Grubu yetkililerine bildirmişti. Akdeniz fokunda tedaviyi gerektirecek durumun bulunmadığı ve rahatsız edilmemesi gerektiği belirtilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.