Karacabey’de 3 muhtarlık, aynı kompleks çatısı altında buluştu

Karacabey’de 3 muhtarlık, aynı kompleks çatısı altında buluştu

Karacabey’de 3 muhtarlık, aynı kompleks çatısı altında buluştu

29 Aralık 2020, Salı 06:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa).(DHA)-BURSA'da Karacabey Belediyesi tarafından Karacaahmet Mahallesi’nde yapılan ve 3 ayrı muhtarlığı bir araya getiren kompleksi, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ziyaret etti.

Karacabey Belediyesi tarafından Mecidiye, Karacaahmet ve Yenice Mahallesi muhtarlık ofisleri bir arada kompleks şeklinde yapılırdı. Kompleks, modern bir görünüm ve teknolojik alt yapı ile örnek bir şekilde düzenlendi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan,pandemi nedeniyle açılışı yapılamayan muhtarlık ofislerini ziyaret etti. Özkan yaptığı ziyaretlerde, mahalle muhtarları Hüseyin Esemen, Celal Erim ve Vedat Duymaz ile bir araya geldi.

MUHTARLAR VE MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN

Ziyarette konuşan Karacaahmet Muhtarı Hüseyin Esemen,“Öncelikle mahallemize böyle bir muhtarlık ofisi kazandırıldığı için başkanımıza teşekkür ediyorum. Değişen ve güzelleşen Karacabey’imizde, daha önce muhtarlıklarımız küçük ofis şeklinde ve prefabrikti. Başkanımızdan rica ettik. Yenice Mahallesi, Mecidiye Mahallesi ve Karacaahmet Mahallesi olarak yan yana, modern ve elektronik destekli muhtarlığa kavuştuk. Emeği geçenlere başta başkanımız olmak üzere çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum”dedi.

Yenice Mahalle Muhtarı Vedat Duymazda yaptığı açıklamada “Gerçekten bütün vatandaşlarımızda bizlerde çok memnunuz. Muhtarlıklarımız gayet güzel. Başkanımıza hizmetleri için teşekkür ederiz. Karacabey’e güzel, örnek bir muhtarlık kazandırıldı. İnşallah diğer mahallelere de nasip olur. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Mecidiye Mahalle Muhtarı Celal Erim ise “Mahallemize kazandırdığınız böyle güzel bir yer için çok teşekkür ederiz, sağolun var olun” şeklinde konuştu.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Ali Özkanda yaptığı açıklamada ‘Yenice, Mecidiye ve Karacaahmet Mahallesi muhtarlık hizmet binalarını ziyaret ederek, değerli muhtarlarımızla bir araya geldik. Yeni muhtarlık ofislerinin güzel bir şekilde dizayn edilmesi yönünde,muhtarlarımızın bizlerden talebi olmuştu. Bunu gerçekten üçü bir yerde şeklinde ifade edilebilecek bir anlayışla, modern bir görünüme yakışır şekilde mahallelerimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muhtarlarımız çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Sürekli vatandaşlarla beraberler. 7/24 tabiri caizse hizmet veriyorlar. Karacabey Belediyesi olarak bizlerde muhtarlarımızın işlerini kolaylaştırmak adına imkânlarımız çerçevesinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Başka mahallelerimizde de mülkünü satın alarak uygun binaları muhtarlarımıza tahsis etmiştik. İnşallah önümüzdeki günlerde ihtiyacı olan diğer muhtar arkadaşlarımıza da aynı şartlarda yardımcı olmak istiyoruz. Muhtarlarımıza başarılar temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi pandemi dolayısıyla açılış törenleri yapılamıyor. Karacabey Belediyesi olarak, karınca kararınca gerçekleştirdiğimiz birçok hizmetimiz var. Bizde burada açılış yerine, yerinde ziyaretle bunu halkımıza anlatmaya, tanıtmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza ve muhtarlarımıza hayırlı olsun”diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karacabey'de Atatürk heykeli ve çevresine estetik dokunuş