Karacabey’de akıllı ulaşım sistemleriyle ilgili yapılabilecekler konuşuldu

Karacabey’de akıllı ulaşım sistemleriyle ilgili yapılabilecekler konuşuldu

Karacabey’de akıllı ulaşım sistemleriyle ilgili yapılabilecekler konuşuldu

19 Aralık 2019, Perşembe 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa),(DHA) - BURSA'nın Karacabey ilçesinde Belediye Başkanı Ali Özkan, ''Trafik Güvenliği, Ulaşım Planlaması ve Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Akıllı Şehir'' alanlarında uzmanlık yapan Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hediye Tüydeş Yaman’ı ağırladı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hediye Tüydeş Yaman’ı ağırladı. ''Trafik Güvenliği, Ulaşım Planlaması ve Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Akıllı Şehir'' alanlarında uzmanlık yapan Yaman, Karacabey’de bu konuda yapılabilecek çalışmalar hakkında Başkan Özkan’la istişarelerde bulundu.

BÜTÜNLEŞİK ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Doç. Dr. Hediye Tüydeş Yaman görüşmeye istinaden yaptığı açıklamada, “Karacabey’in son yıllardaki bu gelişim döneminde gerek motorlu araçlar gerekse motorsuz erişim diye adlandırdığımız yaya ve bisiklet gibi konularda, önümüzdeki 5 yıl içinde yaşayacağı zorluklar ve çözüm fırsatları hakkında önemli bir görüşme yaptık. Önerilerimizi ve başlamamız gereken noktaları sayın başkanımız ile masaya yatırdık. Bir uzman görüşü ile öncelikli olarak ilçenin ulaşım ve trafik sorunlarının doğru teşhis edilmesi, farklı yol kullanıcılarının yaya, bisiklet, araç, toplu taşıma ihtiyaçlarının belirlenmesi gerektiğini, çözüm önerileri geliştirirken de bütün kullanıcılarla birlikte Karacabey’in yol ağının kapasitesini doğru ve verimli kullanılacak şekilde bütünleşik çözüm önerileri oluşturulması gerektiğini konuştuk. Bu noktada Büyükşehir Belediyesi ulaşım planlaması ile birlikte çalışarak, yerel halkın da ihtiyaçlarını gözetecek ve onlardan geri bildirim alacak bir çözüm süreci başlatılması gerektiği üzerine görüştük’’ ifadelerine yer verdi.

"TOPLUMSAL OLARAK HERKESİN BENİMSEMESİ ÖNEMLİ"

Belediye Başkanı Ali Özkan da bir Karacabeyli olarak başarılı işlere imza atmasından ötürü Doç. Dr. Yaman’ı tebrik ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Özkan görüşmeyle alakalı, “Çözümler aranırken gerek gözlem ve ölçümlere gerekse kişilerden toplanacak bilgilerle toplumsal olarak herkesin benimseyeceği bir süreç yaratılması ve sebepleri ile sonuçların doğru ilişkilendirilmiş yerel yönetim prensiplerine göre geliştirilmesi önemli. Yine ulusal ve uluslararası teşviklerin takip edilmesi ve kullanılması noktasında önemli diyaloglarımız oldu. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim’’ dedi.

Görüşme sonunda Başkan Özkan, Doç. Dr. Hediye Tüydeş Yaman’a teşekkür ederek, Karacabey Longozu temalı fotoğraf hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklu