Karacabey’de aşevi, karantinadaki kişilere hizmet veriyor

Karacabey’de aşevi, karantinadaki kişilere hizmet veriyor

Karacabey’de aşevi, karantinadaki kişilere hizmet veriyor

18 Kasım 2021, Perşembe 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yasin KESKİN/KARACABEY (Bursa), (DHA)-KARACABEY Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen aşevi, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere sunduğu sıcak yemek servisini, pandemi süreci boyunca karantinaya alınan ve talepte bulunan vatandaşlara da sağlıyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, aşevinde günlük ortalama 900 kişilik yemek dağıttıklarını ve bunların içinde ortalama 20 kişinin de karantina sürecindeki vatandaşlar olduğunu söyledi.

Karacabey Belediyesi tarafından faaliyet gösteren Aşevi, her gün ortalama 900 kişilik sunduğu sıcak yemek hizmeti ile merkez ile kırsaldaki yardıma muhtaç, hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahibi kişilere yemek imkanı sağlıyor. Aşevi, pandemi sürecinde karantinaya alınan vatandaşların gıda konusunda sıkıntı yaşamamaları için de talep eden tüm vatandaşlara sıcak yemek servisinde bulunuyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aşevimiz, açılışından bu yana hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüsün olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Aşevimiz, bu anlamda önemli bir hizmet vermekte. Bilindiği üzere merkez ve kırsalda yardıma muhtaç ne kadar vatandaşımız varsa; dar gelirli, hasta veya yaşlı, evlerine kadar servis yapıyoruz. Gelebilen vatandaşlarımızın da aşevinden sıcak yemeklerini almalarını sağlıyoruz. Koronavirüs dolayısıyla özellikle karantinaya alınan vatandaşlarımız için de uygulamamız geçerli. Karantina sürecinde olup talepte bulunan tüm vatandaşlarımıza, gelir durumuna bakmaksızın yemek servisimiz oluyor. Hatta bu vatandaşlarımızın dışarıda görmeleri gereken alışveriş ve benzeri önemli işleri varsa, Sosyal Yardım İşleri ekiplerimiz yardımcı olup bizzat ilgileniyor” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karacabey Longozu'nda sonbahar temizliği yapıldı