Karacabey’e Orman İşletme Müdürlüğü kuruluyor

Karacabey’e Orman İşletme Müdürlüğü kuruluyor

Karacabey’e Orman İşletme Müdürlüğü kuruluyor

11 Kasım 2019, Pazartesi 14:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yasin KESKİN / KARACABEY (Bursa), (DHA) – BURSA’nın Karacabey ilçesinde kurulması planlanan Orman İşletme Müdürlüğü’nün müjdesi verildi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçeye kurulması planlanan Orman İşletme Müdürlüğü’ne ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesini kamuoyuyla paylaştı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz aylarda Karacabey’imizi ziyaret ettiğinde Orman Müdürlüğü’nün Karacabey’imize kazandırmak, şeflik seviyesinde olan işletmenin müdürlük haline geçmesi ile ilgili bir söz vermişti. Bugün Cumhurbaşkanımızın kararları arasında resmi gazetede yayınladığını sevinçle duymuş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orman varlığı açısından çok önemli bir ilçeye sahip olduklarını belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “ Longoz ormanlarımız, defne ormanlarımız ve ıhlamur var. Aromatik bitkiler konusunda da TBMM’nde önemli çalışmalara imza atılıyor. Katma değer üretilmesi için. Şimdiye kadar ihmal edilen bu varlığımızın değerlendirilmesi açısından bizde Karacabey’e bir yatırımcı kazandırdık. Türkiye’nin en modern defne işleme tesisinin de açılışını Karacabey’de hep birlikte yapacağız. Müdürlük bünyesinde aromatik bitkiler içinde bir birim açılacak. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın daha fazla gelir seviyesine ulaşabilmesi, bu değerlerden daha fazla istifade edebilmesi ve katma değer üretilebilmesi açısından bu çalışmaları hep birlikte yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan da Karacabey Orman İşletme Müdürlüğü’nün Karacabey’e hayırlı olmasını temenni ederken, emeği geçen herkese teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karacabey Belediye Başkanı Özkan'dan Karacabeyspor'a destek çağrısı