Karacailyas Kültür ve Sanat Evi'nin dönem sonu etkinliği yapıldı

Karacailyas Kültür ve Sanat Evi'nin dönem sonu etkinliği yapıldı

Karacailyas Kültür ve Sanat Evi'nin dönem sonu etkinliği yapıldı

20 Ağustos 2021, Cuma 12:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de, Akdeniz Belediyesi'ne bağlı Karacailyas Kültür ve Sanat Evi'nde kursiyerlerin dönem sonu temalı sergisi ile bağlama sınıfı çocuklarının dinletisi ve 3-6 yaş grubunun sahne gösterisi gerçekleşti.
Her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanması, aynı zamanda sosyalleşip ev ekonomisine de katkıda bulunması amacıyla hizmet veren Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kültür ve Sanat Evleri ilçenin kültürel ve sanatsal gelişimi noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda emeklerini beğeniye sunmak adına Karacailyas Kültür ve Sanat Evinde kursiyerlerin dönem sonu temalı sergisi ve 3-6 yaş grubunun sahne gösterisi ile bağlama sınıfının dinletisi de gerçekleşti.
Konuya ilişkin açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, "Bizlerin bu evlerdeki en temel amacı adeta birer eğitim-öğretim merkezi gibi hizmet vermesiydi. Hem kursiyerlerin hem de evlatlarımızın bugünkü sunumları bizlerin ne kadar doğru bir yolda olduğunu bir kez daha gösteriyor. Hepsini tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum. Kültür, sanat ve sportif faaliyetler hassasiyetle üzerinde durduğumuz en önemli konuların başında geliyor. Daha yaşanabilir bir Akdeniz için bütün fırsatları değerlendireceğimizden hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın" diye konuştu.
Etkinlikte kursiyerlerin takı tasarım, dikiş ve ahşap boyama ürünleri sergilenirken 3-6 yaş oyun odası çocuklarının da sahnesi büyük beğeni topladı. Karacailyas Mahalle sakinlerinin de ilgi gösterdiği etkinlik, bağlama sınıfı çocuklarının müzik dinletisi ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akdeniz'de yaz akşamlarına büyük ilgi