Karadağ maçı öncesi Millilerde rehavet korkusu! Kuntz: Ayaklarımız yere basmalı

Türkiye, Cebelitarık'ı 6-0 yendiği akşam aynı zamanda şansının da yardımıyla grupta ikinciliğe yükseldi. Hem Hollanda'nın hem Norveç'in aynı gece puan kaybetmesiyle Dünya Kupası umutlarımız yeşerdi. Ancak hem basında hem de kamuoyunda rehavet gözlemleniyor. Kuntz oyuncularını zorlu Karadağ maçı öncesi dikkatli olmaya çağırdı.

15 Kasım 2021, Pazartesi 10:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye, Cebelitarık gibi zayıf bir rakibi 6-0 yendikten sonra Norveç'in puan kaybıyla ikinciliğe yükseldi. Hollanda ise Karadağ'ın mucize dönüşü sayesinde 2 puan bıraktı. Böylece Türkiye için az da olsa liderlik, yani Dünya Kupası'na direkt katılma ihtimali belirdi. Bunun gerçekleşmesi için Norveç, son maçta Hollanda'yı deplasmanda yenmeli ve Türkiye'de Karadağ deplasmanından galibiyetle dönmeli.

Karadağ zorlu bir rakip ve Hollanda'nın 5 dakikalık konsantrasyon kaybında durumu 2-0'dan 2-2'ye getirmeyi başardılar. Türkiye, son maçını kolay bir rakiple oynamayacak. Bazı spor yazarlarına göre Türkiye, planlarını grup ikinciliğine ve play-off'a göre yapmalı.

Ancak rakiplerin bu beklenmedik puan kayıpları, Türk futbol kamuoyunda rehavete sebep olmuş durumda. Birçok gazetenin attığı "Kuntz etkisi", "Türkiye mucizesi", "Sihirli dokunuş", "Diriliş" gibi aşırı iyimser manşetler ve sosyal medyadaki "grup liderliği" inancı Türkiye'yi rehavete sokarsa hevesimizi kursağında bırakabilir.

Türkiye Kuntz'la beraber son 3 maçından 7 puan çıkardı ancak bu puanların nasıl geldiğini unutmamak gerekiyor.

  • Norveç'i kendi evimizde yenemedik ve oyun olarak umut vermedik.
  • Letonya'yı son saniye penaltısıyla zar zor yenebildik.
  • Cebelitarık ise grupta 9 maçta 40 gol yemiş zayıf bir takım...

Bu nedenlerden ötürü Stefan Kuntz, basın toplantısında şu ifadeleri kullanarak herkesi sükunete çağırdı:

"Ayaklarımız yere bassın, sakin"

"Ayaklarımız yere bassın, sakin"

Maç bittikten sonra hızlıca sosyal medyadan olanlardan haberdar olduk. Sakin olalım. Önümüzde bir maç daha var. Düzeltebileceğimiz bir şeyler varsa bunlara çalışalım. Ayaklarımız yere bassın. Takımım inanılmaz bir tutkuyla oynadı. Diğer maçlarda çıkan sonuçlar Karadağ maçında bir farklılık yaratmayacaktır. Yine kazanmak zorundayız. Bu da bir maçtır. Sakinliğimizi korumamız gerekiyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eyvah Ronaldo geliyor! Türkiye, Portekiz ve play-off ihtimali...