Karadeniz'e Arap turist akını

Karadeniz Bölgesi, doğal güzellikleri nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Özellikle Körfez ülkelerinden gelen ziyaretçiler; Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun'da yaylalar başta olmak üzere tarihi ve turistik mekanları gezip, kent merkezlerinde alışveriş yapıyor

30 Ağustos 2018, Perşembe 18:24
A A
OTELLERDE YER KALMADI

OTELLERDE YER KALMADI

Karadeniz Bölgesi'ndeki otel ve pansiyonların çoğu, Arap turistlerin rezervasyonlarıyla yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. 

TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARI ZİYARET EDİYORLAR

TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARI ZİYARET EDİYORLAR

Özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistler; Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun'da yaylalar başta olmak üzere tarihi ve turistik mekanları ziyaret ederek, kent merkezlerinde alışverişe çıkıyor.

ARAPÇA BİLEN TERCÜMAN ÇALIŞTIRIYORLAR

ARAPÇA BİLEN TERCÜMAN ÇALIŞTIRIYORLAR

Turistler, gezdikleri yerlerde, bölgenin yöresel el ürünleri ile hediyelik eşyalarını satın alıyor. Bölgede yer alan illerdeki cadde ve sokaklar ise Arap turistlerle dolup, taşıyor. Esnafın iş yerlerine Arapça yazılı tabelalar astığı görülürken, bazı işletmeciler de tercüman çalıştırıyor. 

Araplar, en çok ünlü turizm merkezi Uzungöl ile Ayder Yaylası'nı ziyaret ediyor.

Arap turistler, bölgenin doğasına hayran kaldıklarını belirterek, her yıl geleceklerini söylüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.