Karadeniz’in en çok mavi bayrağa sahip kenti Samsun oldu

Karadeniz’in en çok mavi bayrağa sahip kenti Samsun oldu

Karadeniz’in en çok mavi bayrağa sahip kenti Samsun oldu

27 Mayıs 2021, Perşembe 20:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Zeynep Irmak ÖCAL/SAMSUN, (DHA) - TÜRKİYE’nin 29 kilometre uzunluğu ile en uzun kumsallarından birine sahip olan Samsun, ‘13 Mavi Bayraklı Plajı’ ile Karadeniz'de en çok mavi bayrağa sahip il oldu.

Dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden biri olan Mavi Bayrak’ta, Türkiye yine önemli bir başarıya imza attı. Bu yıl 519 plaj, 22 marina, 6 bireysel yat ve ilk kez 10 turizm teknesi Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Sahiliyle tüm ülkeyi kendisine hayran bırakan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nde en çok mavi bayrağa sahip il oldu.

‘ÇEVRE YATIRIMLARINA ÖNEM VERİYORUZ’

Fener Plajı, İnci Plajı, Körfez Plajı, Omtel Plajı, İncesu Plajı, Terme Karavan Plajı, Terme Çevre Eğitim Plajı, Nazar Plajı, Gençlik Plajı, Denizevleri Plajı, Denizkızı Plajı, Dantel Plajı ve Golf Plajı Mavi Bayrak unvanına sahip adresler oldu. Şehirde toplam 13 Mavi Bayraklı plaj bulunuyor. Karadeniz Bölgesi'nin en çok mavi bayrağa sahip ili olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şu anda 13 plajımız mavi bayraklı. Bizim hedefimiz tüm plajlarımızın mavi bayrağa sahip olması. Bunun için çevre yatırımlarımıza önem veriyoruz ve her zaman bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demiryolu atıl hattına, yürüyüş ve bisiklet yolu projesi