Önceki Fotolar

Karadeniz'in iki üniversite mezunu 'mandıra filozofu'

Uzun yıllar Almanya'da ve sonrasında da İstanbul'da yaşayan, başarılı bir kariyeri olan Tunç Demirkaya, şehir hayatından ‘sıkılarak´ Bartın'ın Ulus ilçesindeki babasından kalma araziye yerleşti. 45 keçi besleyen Demirkaya, ‘Karadeniz'in Mandıra Filozofu´ ismiyle anıldığını ve doğaya sığınmaya geldiğini söyledi.

02 Ekim 2019, Çarşamba 14:18
A A

Benim için insanlar belli bir süre yurt dışında kalarak, belli birikim sayesinde bunu yaptığımı sanıyorlar ama yanılıyorlar. Ben böyle bir birikimle bunu yapmadım. Sıfırdan başladık, buna para ayırmadık, kredi de çekmedik, devletten de bir beklentimiz olmadı. Hobi diye başladık, sonradan gördük ki 5 keçiyle, 10 keçiyle olabiliyormuş ve bu hayvanlar sürekli ürüyor. Yeter ki siz onları sevin ve onun ihtiyaçlarını karşılayın her şey olur."

Demirkaya kendisini ‘Mandıra filozofu´ karakterine benzettiklerini ifade ederek, "Benim saçlarım uzun, sakallarım uzun, konuşma yapım, doğayla iç içe olmamdan dolayı, ‘Mandıra filozofu´ filmindeki karaktere benzetiyorlar. Diyorlar ki, ‘Sen Karadeniz´in Mandıra filozofusun.´ Benim de çok hoşuma gidiyor. ‘Mandıra filozofu´ olarak kaldık. Teknolojiyle aram hiç yok. Televizyon hiç izlemiyorum.


Ama sosyal medyada her gün fotoğraf paylaşıyorum. Bazen fotoğraf paylaşmayınca arkadaşlarım kızıyor. Şunu da söylemek gerekir. Bütün hayvanlarımı arkadaşlarım benden iyi tanıyor. Ayrıca en kısa zamanda cep telefonu kullanmayacağım" diye konuştu.

Ayhan ACAR/ULUS (Bartın), (DHA


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy Londra'da dükkan açtı