Karamollaoğlu, TRT’deki propaganda konuşmasını yaptı

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, "7’den 70’e tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, gün bugün. Gün birlik olma, birbirimize saygıyla, sevgiyle yaklaşma, birbirimizin göz bebeğinin içine bakıp tebessüm edebilme günüdür." dedi

A A
Karamollaoğlu, TRT’deki propaganda konuşmasını yaptı

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmaları TRT’de yayımlandı. Karamollaoğlu, propaganda konuşmasında, Türkiye’de milletin her bir ferdinin ülkenin iyilik ve güzelliğini istediğine inandığını dile getirdi.

'TÜRKİYE SON YILLARDA GİRDABA SÜRÜKLENDİ'

Milletin ne yaptıysa yüreğiyle yaptığını ve başardığını söyleyen Karamollaoğlu, "Buna rağmen Türkiye son yıllarda büyük bir girdaba sürüklenmiş bulunuyor. Çocuklarımız neşesiz, gençlerimiz işsiz, annelerimiz umutsuz, babalarımız çaresiz. Ekonomik, sosyal, ahlaki bir bunalımın içinde sürüklenip duruyoruz." görüşünü öne sürdü.

Her türlü manevi mukaddes değerlerin aşındığını savunan Karamollaoğlu, zaman içinde yöneticilerin de yönetimlerin de bozulacağını belirtti. Erasmus, Farabi gibi düşünürlerin bu konudaki görüşlerini aktaran Karamollaoğlu,

"Milletimiz maalesef bir gerilim ve kutuplaşma içine düşürülmüş bulunuyor. Hava, su kadar huzura muhtacız. Sadece bugün değil, birçok vakit ülke olarak büyük badireler atlattık.

’Alevi-Sünni, Kürt-Türk, şu partili-bu partili, muhafazakar-liberal, sağcı-solcu’ denilerek kardeş kardeşe düşman edilmeye çalışıldı." ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, mevcut yönetimin iktidarda kalmak için "her yolu mübah görür hale geldiğini", milletin alın terinin, yetimin hakkının israf edildiğini, sanayinin çökmüş, tarımın bitmiş durumda olduğunu savundu.

'BİZ HEP DOĞRU OLANA TALİP OLDUK'

Cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, "Yanı başımızda Irak’ta, Suriye’de yaşanan acılarda da maalesef büyük payımız var. Vebalimiz hakikaten çok büyük.

Türkiye’miz maalesef Irak’ta, Libya’da, Suriye’de emperyalistlerin ’Ortadoğu Projesi’ne hizmet eder hale düştü. İç ve dış politikada yaşanan olayların, yapılan büyük hataların sonucunda ülkemiz Allah korusun ayrışmanın, parçalanmanın eşiğine geldi." dedi.

'ÜLKEYİ YÖNETENLERİN BAŞARISIZLIĞIDIR'

Türkiye’de terör örgütlerinin cirit atar hale getirildiğini, 15 Temmuz darbe girişiminin milletin cesaret ve basiretiyle atlatılabildiğini söyleyen Karamollaoğlu, Türkiye’nin sahip olduğu coğrafi imkan ve kaynaklara dikkati çekti. "Bu kadar kaynakla hala borçla ayakta duruyor, hala işsizlikten bahsediyorsak bu insanımızın değil, 16 yıldır ülkeyi tek başına yönetenlerin başarısızlığıdır." diyen Karamollaoğlu, içine düşülen bu halden nasıl çıkılacağını dert edindiklerini dile getirdi.

Karamollaoğlu, "Biz hep doğru olana talip olduk. Bizim mücadelemiz milletvekili sayısıyla, bakanlık pazarlığıyla ölçülecek bir mücadele değildir. Bizim mücadelemiz hak yiyenlere karşı, hakkı yenenlerin mücadelesidir." şeklinde konuştu.

Üniversite mezunu işsizlerin, eli nasırlı, yüreği hüzünlü çiftçilerin, "fabrikası haraç mezat elden çıkarılan şeker işçisinin", üretimine kota konan pancar üreticisinin hakkını aradıklarını söyleyen Karamollaoğlu, "Bir gece ansızın bir kararname ile işinden, eşinden, aşından edilenlerin hakkını arıyoruz. Açlığa mahkum edilen emeklinin, asgari ücretlinin hakkını arıyoruz. Sadece seçim öncesi hatırlanan esnafın hakkını arıyoruz. Hukuksuzluğa karşı hukukun, kararnameye karşı kanunun mücadelesini veriyoruz." dedi.

"Hiçbir ki diye konuştu.

Memlekete hep birlikte sahip çıkma, bu gidişi değiştirme, huzur, barış, kardeşlik içinde yaşanan bir ülkeyi birlikte inşa etme çağrısını yapan Karamollaoğlu, birlikte başarılacağına inandığını sözlerine ekledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Boğazdaki şaşırtan görüntüye açıklama geldi