Karantina boyunca en çok ne izledik?

Karantinada karşımıza sık sık tematik film listeleri çıkıyor, ulaşabildiklerimize izliyor, ulaşamadıklarımızı ya izleyemiyor ya da düşük görüntü kalitelerine razı oluyoruz. Peki pandemi dönemi boyunca en çok ne izledik? Bunun cevabını FilmBox Live Türkiye verdi. Türkiye’de FilmBox Live üzerinden Mart ayında en çok izlenen filmlerin büyük bir çoğunluğunu, aksiyon ve animasyon filmleri gibi aile içerikleri oluşturuyor.

22 Nisan 2020, Çarşamba 09:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yüzde 60’a yakın 25-44 yaş arası

Yüzde 60’a yakın 25-44 yaş arası

Covid-19 küresel pandemisine karşı alınan tedbirler kapsamında hayatı mümkün mertebe evlerimize sığdırdığımız şu günlerde, FilmBox Live aboneliklerinde artış yaşanıyor. Yani insanlar, evlerinde geçirdikleri zamanı daha verimli bir hale getirmek için sinemaya yöneliyor. ABD, İngiltere, Birleşik Krallık, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Macaristan, Bulgaristan, Slovakya ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede kullanıcılara içerik sağlayan FilmBox Live kullanıcılarının yüzde 60’a yakınını 25-44 yaş arası izleyici kitlesi oluşturuyor. FilmBox Live aboneliklerinin çoğunluğu erkekler üzerine alınmış durumda.

Aile içerikleri revaçta

Aile içerikleri revaçta

Türkiye özelinde de abonelerin erkek ağırlıklı olduğu, ancak ülkemizde geleneksel olarak bu tür abonelikleri ailelerde erkeklerin gerçekleştirdiğini ifade eden Filmbox Live'ın bünyesinde bulunduğu SPI International CMO’su Haymi Behar, “En çok izlenen içerikler arasında romantik komediler ile aile içerikleri de yer aldığı için, bu oranın aslında eşite yakın olduğunu gözlemliyoruz” diyor. 

Aksiyon filmleri önde

Aksiyon filmleri önde

Ocak, Şubat ve Mart aylarında FilmBox Live üzerinden izlenilmiş içeriklerin en başında dünyaca ünlü dizi Narcos gelirken, FilmBox Live üzerinden en fazla ziyaret alan film türü yüzde 16,3 ile aksiyon filmleri oldu. Ancak Komedi filmleri de yüzde 16,2 ile buna çok yakın ilgi gördü. Bilim Kurgu filmlerine ilgi oranı ise yüzde 12. Türkiye’de FilmBox Live üzerinden Mart ayında en çok izlenen filmlerin büyük bir çoğunluğunu ise, aksiyon ve animasyon filmleri gibi aile içerikleri oluşturuyor.

Bağımsız filmler unutulmadı

Bağımsız filmler unutulmadı

Türkiye’de FilmBox Live üzerinden izlenen kanalların başında film kanalı FilmBox gelirken, onu ödüllü belgeseller sunan DocuBox izliyor. Bu iki kanalın ardından bağımsız filmlere odaklanan FilmBox Arthouse, Fast&FunBox, FightBox, 360 TuneBox ve Gametoon geliyor. 

Sçenek çok

Sçenek çok

Bugünlerde evde geçen zamanı daha eğlenceli hale getirmek için, FilmBox Live ekranlarında aile olarak birlikte izlenebilecek yapımlardan bazıları şunlar;

'The Transporter', 'The Incredible Hulk' ve 'Clash of the Titans' gibi epik filmleriyle tanınan Louis Leterrier tarafından yönetilen ve oyuncu kadrosu Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Michael Caine ve Morgan Freeman gibi önemli isimlerden oluşan Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me), Atlas isimli son derece karizmatik ve etkileyici bir illüzyonistin liderliğini yaptığı, dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan 'Four Horsemen' ekibinin başından geçenleri konu alıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son 15 yılın en iyi 10 romantik komedisi