Karargah bunu konuşuyor o albay görevden alındı

Genelkurmay Başkanlığı karargahında ilgi çekici üst düzey bir görevden alma işlemi yapıldı.

04 Mart 2016, Cuma 20:23
A A
Karargah bunu konuşuyor o albay görevden alındı

Millyet'in haberine göre Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse görevinden alındı. Köse'nin Askeri Casusluk davasıyla ilgili yaşanan gelişmelerin ardından görevinden alınması dikkat çekici bulundu. Köse, Ergenekon kapsamındaki "İnternet Andıcı" soruşturmasında tutuklanan eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun yerine 2011 yılından beri görevi yürütüyordu.

Köse'nin karargahta adli müşavir olarak görev yaptığı dönemde; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, 28 Şubat, Kozmik Oda gibi kamuoyunun yakından takip ettiği ve "askere kumpas" kurulduğu iddialarının dillendirildiği soruşturma ve dava süreçleri de başlamıştı. 26 Şubat'ta beraatle sonuçlanan İzmir'deki Askeri Casusluk davasının ardından Köse'nin görevinden alınması dikkat çekici bulundu. Dava sürecinde bir dizi yazışmada Köse'nin imzası yer almıştı. Köse'nin pasif bir göreve getirildiği belirtildi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.