'Karate Milli Takımı tesisten kovuldu'

Fenerbahçe'nin Düzce'deki Topuk Yaylası'ndaki tesislerinde kamp yaparak Dünya Şampinası'na hazırlanan Karate Milli Takımı'nın bir grupla çıkan tartışma sonucu tesislerden atıldığı iddia edildi

19 Ekim 2014, Pazar 09:47
A A
'Karate Milli Takımı tesisten kovuldu'

5-9 Kasım tarihleri arasında Almanya'da düzenlenecek Dünya Şampinası'na Fenerbahçe'nin Düzce'deki Topuk Yaylası Tesisleri'nde kamp yaparak hazırlanan Karate Milli Takımı, Fenerbahçe'nin Galatasaray'a 2-1 yenildiği karşılaşma oynandığı sırada kulüp görevlileri ve Fenerbahçe kongre üyesi oldukları belirtilen bir grupla çıkan tartışma sonucu tesislerden atıldı. Karate Milli Takımı antrenör ve sporcuları, alkollü olduğu iddia edilen grubun kendilerine saldırdığını ileri sürüp jandarmayı aradıktan sonra tesisi terk etti.

Topuk Yaylası'ndaki tartışmayı milli takım sporcularından Serkan Yağcı twitter'daki hesabından attığı tweet ile duyurdu. DHA'nın telefonla ulaştığı Serkan Yağcı, Fenerbahçe'nin Topuk Yaylası'ndaki tesislerinde 12 gündür kamp yaptıklarını, olayın Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynadığı karşılaşmayı televizyondan izlerken geliştiğini söyledi. Yağcı, kampta Antrenörler Burak Delihasan, Muhammet Albayrak ve milli takım menajeri Hikmet Şaha'nın yanı sıra masör ve 14 sporcunun bulunduğunu belirterek, "Burada maçı izlerken kulüp görevlisi olduklarını söyleyen alkollü kişiler, arkadaşlara hakaret ve küfür etti. Bir kişi çok ağır küfürler etti. Bize, Aziz Yıldırım'ın en yakın adamları olduklarını söylüyorlardı. Daha sonra bize saldırdılar. Tesisleri terk etmemizi istediler. Resmen bizi kovdular. Biz de jandarmadan yardım istedik. Birçok kez jandarmayı aramamıza rağmen gelen olmadı. Saat 23.45 civarında da araçlara binerek Düzce'ye doğru yola çıktık. Arkadaşlarla Düzce'de buluşacağız. Ya otele gideceğiz, ya da evlerimize. Bunu biraz sonra kararlaştıracağız" dedi.

ŞİKAYETTE BULUNDULAR

Fenerbahçe Topuk Yaylası tesislerinin yöneticileri yaşanan olayı tatlıya bağlamak için milli sporcular ile tartıştıkları kişileri bir araya getirmeye çalıştı. Milli sporcuların tesislerden ayrılmak istemesi üzerine kulübe ait araçla sporcuları gitmek istedikleri Kaynaşlı İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürdüler. 2 antrenör ve 14 sporcu valizlerini jandarma komutanlığının önüne bırakıp, jandarmaya ifade verdiler.

Tesislerde karşılaşmayı izlediklerini söyleyen sporcular, "Otelde maç izlerken bazı arkadaşlarımız sevindi. Sonra alkollü olan ve kendilerini yönetici ve Aziz Yıldırım'ın yakını olduğunu iddia eden kişiler küfür edip, bağırdılar. Arkadaşımız Ali Sofuoğlu'na tokat attılar. Araya girdik. Tesis yöneticileri araya girerek tokat atan kişilerin bizlerden özür dilemesini istediler. Ali Sofuoğlu'nu çağırıp özür dileyip konuşmak isterken tekrar tokat attılar. Yaşanan olayın ardından tesisi terk etme kararı aldık" dediler.

"FENERBAHÇE DEĞİL"

Karate Milli Takımı Antrerönü Murat Delihasan, ise şunları anlattı:

"Biz tesisteki salonda antrenmandaydık. Antrenman ardından yemeğimizi yedikten sonra arkadaşlarımızdan bazıları maça bakmak istedi. Arkadaşlara maç salonunun nasıl bir ortam olduğunu sorduğumda insanların içki içtiklerini öğrendim. Ben de endişelindim ve çocukları gidip almak istedim. İnsanlar içki içtiklerinde kendilerini kaybettikleri için onları oradan uzaklaştırmak istedim. Ben bunları düşünürken orada bir gürültü koptu. Bu topluluk maç seyretme hazırlıklarını içki içerek yapıyordu. Bu bizim sorunumuz değil. Ama sonuçta burası bir spor tesisi. Fenerbahçe buraya çok güzel bir tesis yapmış ama bu kişilerin buraya gelip bu şekilde davranmaları hiç hoş değildi. Sporcularımız gayet olgun davrandı ve onları oradan aldık. Fenerbahçe Kulübü'nü tenzih ederek söylüyorum bunu, bu şahısların yaptığı bir şey. Sonuçta bizim çocuklarımız Avrupa ve dünya şampiyonu. Bu arkadaşların yaptıkları yenilir yutulur gibi değil, kabul edilir gibi değil. Biz zaten burada şikayetlerimizi bildirdik."

Sporcuların kendilerine hakim olması için büyük bir çaba verdiklerini vurgulayan Delihasan şunları söyledi:

"Karate Milli Takımı'mız, Türkiye'yi kadın ve erkek dalında şampiyon yapan bir takıma bu şekilde saldırı olması bizi üzdü. Çocuklar bu kadar saldırmaya bu kadar fiziki ve sözlü küfürlere rağmen sabredip iradelerini sonuna kadar kullanıp bizi dinledi. Aziz Yıldırım'ın arkadaşı olduğunu söyleyen bu kişiler rahat durmadı. Birisi kongre üyesi olduğunu söyledi. Bizim sporumuzda küfür yoktur. Fenerbahçe Kulübü'nü tenzih ederek söylüyorum bu insanlar gerekli uyarıyı almalı ve gerekli yaptırımlar yaptırılmalı."

Topuk Yaylası Tesisi'ndeki yöneticilerin olanlar karşısında çaresiz kaldığını söyleyen Delihasan, "Bu adamlar tesis müdürünü tehdit etti. Elinde puro ve rakı bardağıyla 'Bunlar buradan gidecek' diye tehdit etti. Biz 10 gündür oradayız ve tesis müdürü bize çok iyi davrandı. Oradan gitmezsek onlar işlerinden olacakmış gibi değişik bir hava yarattılar. Oradaki insanların zor durumda kalmaması için, onların sıkıntıya girmemesi için tesisi terk ettik" diye konuştu.

Kaynaşlı İlçe Jandarma Komutanlığı antrenör ve sporcuların ifadelerini alırken, sporculara hakaret edip, saldırdıkları öne sürülen kişilerin de ifadelerini alınması bekleniyor.

Mutlu YUCA-Taner BAYAR/ DÜZCE, (DHA)
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...