Karavan turizmi canlandı

Tüm dünyayı etkisini altına alan ve insanların temastan uzak durmaya iten corona virüs karavan turizmini canlandırdı.

24 Mart 2020, Salı 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karavan turizminin önemli uğrak noktalarından Antalya'da corona virüs endişesi yaşanıyor. Karavanlarını corona nedeniyle erken faaliyete geçiren tatilcilerin bir çoğu daha ıssız noktalara gitmek üzere konakladıkları dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinden ayrılmaya başladı.

Bazı karavancılar ise ailelerinin isteği üzerine tur güzergah ve tarihlerini değiştirip evlerine dönmeye hazırlanıyor. Kalanlar ise daha sakin olan koy ve kamp alanlarına yol almaya hazırlanıyor.

Corona virüs nedeniyle kalabalık ortamlara girmemeye çalıştıklarını ifade eden Radyo programcısı İsmail Akdağ, “Evde kal uyarısına da uymaya çalışıyoruz. Doğal besleniyoruz vitamin alıyoruz. Kalabalık yerine karavan hayatı yaşıyoruz. Herkesin karavanı yok ama olanların daha sakin yerlere gidip uzun süre kendilerini koruma altına alabilirler. Burada birçok arkadaş var karavancı. Burada dikkatli bir şekilde karavanın içinde zaman geçiriyoruz” dedi.

Karavancıların çoğunun corona virüs nedeniyle erken ayrılmak zorunda kaldığını dile getiren Akdağ,“ Bir çoğu virüsten dolayı daha tenha yerlere gitti. Bizde buradayız ama birkaç gün sonra gidebiliriz. Sakin olan koylara gideceğiz” diye konuştu.

Emekli memur Deniz Ekiz, 28 yıl önce karavan aldığını ve Akdeniz, Ege ve Orta Anadolu'ya geziler yaptığını söyledi. Akdeniz'in en güzel mevsiminin bahar ayları olduğunu kaydeden Ekiz, “Geldiğim zaman çevresel geziler yapıyordum. Bu yılki planımda sahilden Ayvalık'a geçmekti. Pazara çıktım çok kalabalıktı ve önlem yoktu. Tedirgin oldum ailemin isteği üzerine Yalova'ya doğru yola çıkacağım. Corona virüs nedeniyle planlarım ertelendi. Karavanda olsak bile misafirlerimiz geliyor tedirgin oluyoruz. Coronadan dolayı direkt eve geçmeyi düşünüyorum. Belki Burdur'da, Kütahya'da bir gece konaklarım. Corona virüsten dolayı bir çok karavancı arkadaşım buradan ayrıldı” dedi.

Esnaf emeklisi Ersin Turan, son dönemde yaşanan olayların ardından insanlardan kendilerini soyutlamak zorunda kaldıklarını bildirdi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Turizmin gözde yeri, "Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle" boşaldı