Karaya oturan gemiyi ağaca bağladılar!

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde kum kosteri olarak bilinen yaklaşık 50 metre uzunluğundaki gemi, arıza yapınca karaya oturdu. Personel gemiyi halatlarla ağaca bağlarken, gemiyi gören ve şaşkına dönen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi

29 Eylül 2013, Pazar 16:27
A A

Cuma günü Balıkesir’in Bandırma Limanı’ndan kalkan ve üzerinde haciz kararı olduğu için gemi personeli tarafından limandan uzaklaştırıldığı iddia edilen ‘Hantallar’ isimli kum kosteri, Marmara Denizi’nde motor arızası yapınca sürüklenerek paraşütçülerin uçuş güzergahı olarak bilinen Uçmakdere mevkiinde karaya oturdu.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer11387","11387","201309","11387-70736.jpg");

PARAŞÜTTEN GÖRÜNTÜLENDİ

Gemi, personel tarafından halatlarla ağaçlara bağlanırken, Uçmakdere’de paraşütle uçuş yapan Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy ise geminin havadan görüntüledi.


3 metre karaya çıkan gemiyi gören çok sayıda vatandaş ise gemiyi inceledi ve başında hatıra fotoğrafı çektirdi.

16 İCRA KARARI VAR


Gemi arızası bulunduğu yerde tamir edilemeyince limana çekilmesi kararlaştırıldı. Geminin Cuma günü karaya oturduğunu belirten Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney, “Gemi arıza yaptığı için sürüklenerek karaya oturmuş. Yaralanan yok. Yapılan incelemede gemi üzerinde 16 icra kararı olduğunu saptadık. Gemiyi bu yüzden Baldırma Limanı’ndan uzaklaştırılmak istendiğini düşünüyoruz.Tekirdağ Liman Başkanlığı nın konuyla ilgili soruyturması sürüyor..

Ruhan YALÇIN-Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY(Tekirdağ),DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.