Kardeşinin hayatını kurtaran Bridger artık 'Dünya Şampiyonu'

Kardeşinin hayatını kurtaran Bridger artık 'Dünya Şampiyonu'

ABD'de köpek saldırısına uğrayan kardeşini kurtarmak için hiç düşünmeden köpeğin önüne atlayan 6 yaşındaki Bridger Walker 'Dünya Şampiyonu' ilan edildi.

23 Temmuz 2020, Perşembe 16:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünya çapında ünlenen ve gösterdiği cesaretle övgüler alan ABD’li Bridger Walker’a, bir övgü de WBC’den (Dünya Boks Konseyi) geldi. WBC, Walker’ı gösterdiği kahramanlıktan dolayı ‘Dünya Şampiyonu’ ilan etti ve ona şampiyonluk kemeri armağan etti. WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, “WBC’nin yeni dünya şampiyonu! Bridger Walker: Gezegenin en cesur adamı! Seninle gurur duyuyoruz sevgili Bridger, sen gerçek bir kahramansın” açıklamasını yaptı.

Walker, 4 yaşındaki kız kardeşini köpek saldırısından kurtarmak için araya girmiş ve köpeğin saldırısına maruz kalmıştı. Saldırıdan sonra yüzüne yaklaşık 90 dikiş atılan Walker “Biri ölecekse kardeşim yerine bu ben olmalıyım diye düşündüm ve harekete geçtim” açıklamasını yapmıştı.

10 Temmuz’da sosyal medyadan hikayesinin yayınlanmasından sonra ünlenen ve cesaretiyle övgüler alan Walker, kahraman ilan edilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Oxford Üniversitesi'nin corona virüs aşısında hayal kırıklığı