Kardeşlerin miras kavgası kanlı bitti

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, emekli banka müdürü Ahmet Cirit (55) miras konusunda tartıştığı kardeşi Gülten Foçadan (45) ile eşi Sedat Foçadan (51) ve yeğeni Selin Foçadan'ı (20) tabancayla vurdu. Gülten ve Sedat Foçadan, olay yerinde öldü, kızları Selin Foçadan ağır yaralandı

07 Kasım 2015, Cumartesi 10:38
A A
Kardeşlerin miras kavgası kanlı bitti

İzmir'de oturan emekli banka müdürü Ahmet Cirit (55), aralarında miras konusunda husumet bulunan kardeşi Gülten Foçadan (45) ile konuşmak için evine geldi. Kısa süre sonra Cirit ile kardeşi Foçadan tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışmada Cirit yanında getirdiği tabancayla Gülten Foçadan ile eşi Sedat Foçadan ve yeğeni Selin Foçadan’a (20) ateş etti. Silah seslerini duyan çevredekiler polis ekiplerini aradı. İhbar üzerine gelen polis, eve girdiğinde Gülten Foçadan ile eşi Sedat Foçadan’ın öldüğünü belirlerken ağır yaralı Selin Foçadan sağlık ekiplerinin yaptığı müdahale ardından ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Selin Foçadan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirlendi.

Gülten Foçadan ile eşi Sedat Foçadan’ın cesetleri, savcının incelemesi ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Kardeşi ile eniştesini öldüren yeğenini ise ağır yaralayan Ahmet Cirit polis tarafından kısa sürede yakalandı. Ahmet Cirit ile Gülten Foçadan’ın miras anlaşmazlığı nedeniyle açtıkları davaların 15 yıldan bu yana devam ettiği ifade edildi.

Mehmet CANDAN-Ümit YILDIZ/KEMALPAŞA(İzmir), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...