Karga Rıfkı'nın bir yuvası oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki adliye binası bahçesini mesken tutan, görevli personelin Rıfkı adını verdiği karga, sosyal medyadaki görüntülerini izleyen iş insanı tarafından sahiplenildi.

24 Haziran 2020, Çarşamba 17:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhuriyet Caddesi’ndeki adliye hizmet binasının bahçesine, bir süre önce gelen karga ilgi gördü. Çevredekilere aldırış etmeyen karganın aç olacağını düşünen görevli polis memurları, bir köşeye plastik kap içine darı ve su koydu.

Darıyı yiyip, suyu içen karga, rahat tavırlarıyla dikkati çekti. Polis memurunun ’gel’ komutuna da uyan karga, çevrede gezindi. Adliye bahçesindeki banklarda oturan vatandaşların yanına giden ve dolaşan karga, bir daha buradan ayrılmadı. Polis memurlarının Rıfkı adını verdikleri karganın hareketleri, tebessüm ettirdi. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüler, yoğun ilgi gördü.Sosyal medyada paylaşımları gören Erdal Ergen adlı bir iş insanı, polis memurlarından izin alarak kargayı sahiplenmek istedi. Kafesle adliyeye gelen iş insanı, kargayı alarak birçok hayvanı beslediği villasına götürdü. İş insanı Ergen, "Evimde 2 köpeğim ve kedim var. Karganın burada olduğunu öğrendim. Polis arkadaşlar izin verdi ve alarak onun daha rahat ortamda serbestçe dolaşarak beslenmesini sağlayacağım" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kedili fotoğraflar erkeklerin kısmetini kapatıyor