Karın ağrısıyla gitti, karnından çıkanı görünce gözlerine inanamadı

Karın ağrısıyla gitti, karnından çıkanı görünce gözlerine inanamadı

Çorum'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Zübeyde Altunay’ın (47) karnından 45 santimetre boyunda 35 santimetre eninde 13 kilogramlık bir kitle çıkarıldı. 2 yıldır ağrıları olduğunu anlatan Altunay, "Üzerimden büyük bir yük kalktı" dedi

25 Nisan 2019, Perşembe 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çorum'da karın ağrısı şikayeti ile hastaneye götürülen Zübeyde Altunay'ın karnında kitle olduğu tespit edildikten sonra ameliyata alındı. 2 saate yakın süren ameliyatla Zübeyde Altunay’ın karnından 45 santimetre boyunda 35 santimetre eninde 13 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Başarılı bir ameliyat geçiren Zübeyde Altunay’ın doktoru Mustafa Uzun, "Hastamızda nefes almasını zorlaştıran, şişlik yapan büyük bir kitle tespit ettik. Kendisine hemen ameliyat olması gerektiğini söyledik. Hastamız önce korktuğunu ve ameliyat olmak istemediğini söyledi.

'ACI ÇEKMENE DAYANAMIYORUM'

Bizler de doktoru olarak hastalığın boyutunu kendisine anlattık. Bu sırada en küçük oğlu Fırat 'Anne acı çekmene dayanamıyorum' deyince hastamız yakınları tarafından ameliyata ikna edildi. 1 saat 45 dakika süren ameliyatla hastamızdan 13 kilogram kitle çıkardık. Operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyon izlenmemiştir. Hastamız kendi ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olup taburcu olmayı beklemektedir" dedi.

'ÜZERİMDEN BÜYÜK BİR YÜK KALKTI'

2 yıldır ağrıları olduğunu anlatan Zübeyde Altunay, "Hastaneye geldik ve korktuğum için ameliyat olmak istemedim. Oğlumun sözleri beni etkiledi ve ameliyat olmayı kabul ettim. Tüm doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Şu an üzerimden sanki büyük bir yük kalktı" diye konuştu.

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,(DHA)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ağız hijyeni salgında daha önemli