Karışan cenaze iki kere gömüldü

Karışan cenaze iki kere gömüldü

12 Ağustos 2015, Çarşamba 18:59
A A
Karışan cenaze iki kere gömüldü

?
Bursa’da, başka bir aile tarafından yanlışlıkla morgdan alınan yaşlı kadının cenazesi, namazı kılınıp gömüldükten sonra hatanın anlaşılması üzerine mezarı açılıp geri çıkarıldı. Yaşlı kadının cenazesi, gerçek ailesine teslim edilip, bir gün sonra başka yere defnedildi.
Mudanya Devlet Hastanesi'nde ölen Gülbahar Sarıtaş ile Refika Geyimer'in cenazelerinin yanlış ailelere verildiği ileri sürüldü. Gülbahar Sarıtaş'ın yakınları, anneleri diye Refika Geyimer'in cenazesini aldı. Aile, yıkattıktan ve cenaze namazını kıldıktan sonra yaşlı kadını Mudanya Belediyesi Yeni Şehir Mezarlığı'na defnetti. Refika Geyimer'in yakınları ise, kendi anneleri diye Gülbahar Sarıtaş'ın cenazesini hastaneden teslim alıp gasilhaneye götürdüklerinde, ölünün başka bir kadın olduğunu fark edince büyük şok yaşadı. Aile, cenazeyi hemen hastaneye geri getirdi.
Bunun üzerine Gülbahar Sarıtaş'ın yakınları aranarak, yanlış cenazeyi aldıkları söylendi. Sarıtaş'ın yakınları ise, "Biz namazını kılıp cenazeyi gömdük. Şimdi ne yapacağız" dedi. Mudanya Devlet Hastanesi'ne gelen Sarıtaş'ın yakınları, kendi annelerinin cenazesini morgda görünce gerçeği anladı. Sarıtaş'ın yakınları, defnettikleri Geyimer'in cenazesini mezardan çıkarıp hastaneye geri getirdi. Hastaneye getirilen iki cenaze, yapılan kontrollerin ardından yakınlarına yeniden teslim edildi.
Gülbahar Sarıtaş'ın cenazesi Mudanya Burgaz Merkez Camii'nde kılınan namazın ardından Mudanya Yeni Şehir Mezarlığı'na defnedildi. Mezarından çıkarılan Refika Geyimer'in cenazesi ise, Bursa'da Muradiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Alacahırka Mezarlığı'na defnedildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.