Karnından kafa yaptılar!

Geçirdiği kaza sonrası kafatasının bir kısmı alınan İngiliz'in kafası, karın yağları kullanılarak tekrar biçimlendirildi

01 Mart 2012, Perşembe 16:18
A A

İngiltere’de su borusundan düştükten sonra kafatasının bir kısmı alınan kişinin kafası, karın bölgesinden alınan yağ ile yeniden biçimlendirildi.

BBC’nin haberine göre Brixton kentinde yaşayan ve BBC’nin "Doctor Who" dizisinde görsel efekt uzmanı olarak görev yapan Tim Barter, Haziran 2009’da anahtarlarını evde unuttuğunu fark edince 7,5 metrelik su borusundan üst kata tırmanmaya çalışırken düştü.

Kafatası parçalanan, göz çukuru ile elmacık kemiği kırılan ve beyin kanaması geçiren Barter, King’s College Hastanesi’nde 10 gün komada kaldı.

Doktorlar, kanamaya bağlı olarak beyin ödemi gelişen Barter’ı kurtarmak için kafatasının şakak bölgesinden bir kısmını aldı.

Operasyonun ardından çift görmeye başlayan ve çalışamaz hale gelen Barter için dünyada ilk kez uygulanan bir teknik kullanıldı.

Önce Barter’ın kafatasından alınan kısmın yerine kafatasının diğer tarafı temel alınarak bilgisayar teknolojisiyle yapılan titanyum bir tabaka yerleştirildi.

Barter’ın kafasındaki boşluğu doldurmak için ise karın bölgesinden alınan yağ, şakak bölgesine enjekte edildi.

Kafası tekrar normal hale dönen Barter, yepyeni bir hayata başladığını söyledi.

Barter, "Artık hiçbir şeyi ertelemiyorum. Hayatım boyunca yapmak istediğim her şeyi yapmaya başladım" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.