Karşı cinsi bir mıknatıs gibi çeken 10 şey

Bir cazibe ne hakkındadır? Her şey görünüşünle mi ilgili yoksa bundan daha fazlası var mı? Çoğu insan, bir kişi hakkında ilk fark ettikleri şeyin nasıl göründükleri olduğu konusunda hemfikirdir: saç rengi, göz rengi, vücut oranları, tarzı vb. Elbette, umursadığımız tek şey bu değil, çok az insan yüzeysel. Kişilik özelliklerini, mizah anlayışını, karakterini, nezaketini, ahlakını ve diğerlerini önemsiyoruz, ancak bunu ancak o kişiyle gerçekten konuştuktan ve onu daha iyi tanıdıktan sonra öğrenebilirsiniz. İşte karşı cinsi mıknatıs gibi çeken 10 şey

10 Eylül 2021, Cuma 14:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
AKTİF BEDEN DİLİ HEM ERKEKLERİ HEM KADINLARI ÇEKİYOR

AKTİF BEDEN DİLİ HEM ERKEKLERİ HEM KADINLARI ÇEKİYOR

Hepimizin ortak noktası olan bir şeyle başlayalım. Hem erkekler hem de kadınlar aktif beden dili olan partnerlere yönelme eğilimindedir, on kişiden 9'unda o kişiyi tekrar görmek veya onlarla sohbet etmek isteyeceksiniz. 


FEDAKARLIK YAPAN KİŞİLER DAHA ÇEKİCİ GELİYOR

FEDAKARLIK YAPAN KİŞİLER DAHA ÇEKİCİ GELİYOR

Hem erkekler hem de kadınlar, eşlerindeki özgecil eğilimlere büyük ölçüde ilgi duyarlar. Evrimsel bir bakış açısından bu iyi bir şey. Yani bu karakterler hakkında gerçekten sevdiğiniz şey, ne kadar kaba ve anti-sosyal oldukları değil, başkalarına yardım ettikleri gerçeğidir.

İLGİNÇ! KARMAŞIK ŞARKILAR YAZMAK ÇEKİCİLİĞİ ARTTIYOR

İLGİNÇ! KARMAŞIK ŞARKILAR YAZMAK ÇEKİCİLİĞİ ARTTIYOR

Konu müzik olduğunda aslında bir test yapılmıştır. Kadınlardan farklı karmaşıklık seviyelerinde müzik dinlemeleri istendi ve ardından hangilerini tercih ettikleri soruldu. 

Çoğu kadın daha karmaşık müzik parçalarına ve şarkılara yöneldi ve karmaşık şarkıları yazan erkeklerle çıkmayı tercih edeceklerini söyledi. 

Ne yazık ki, aynı deneyler erkeklerle yapılmadı, bu yüzden jüri hala bu konuda değil.

SAÇ ŞEKLİ VE UZUNLUĞU ÇEKİCİLİĞİ ETKİLİYOR

SAÇ ŞEKLİ VE UZUNLUĞU ÇEKİCİLİĞİ ETKİLİYOR

Erkekler genellikle daha uzun saçlı kadınlardan hoşlanmaya programlanmıştır. Evrim ve doğurganlık işaretleri ile ilgisi var. Elbette zaman ve moda bunda rol oynuyor, bu yüzden erkekler bizden süper uzun saçlara sahip olmamızı beklemekten vazgeçtiler, ancak yine de omuz uzunluğunu peri kesimine tercih ediyorlar. Öte yandan, kadınların belirli bir tercihi yoktur. Bazıları kısa saçlı erkeklerden hoşlanır, bazıları uzun saçlı erkeklerden hoşlanır, çoğu zaman bu tercih hayatları boyunca değişir.


BAKIŞLAR ÇEKİCİLİĞİN ANAHTARI

BAKIŞLAR ÇEKİCİLİĞİN ANAHTARI

Neşelenmemiz ve gülümsememiz söylenmesinden ne kadar nefret etsek de, gerçek şu ki, erkekler, ifadesiz veya huysuz görünenlerden çok mutlu yüz ifadelerine ve gülümseyen kadınlara ilgi duyuyor. 

Birçok kişi hoşlanmayacak bunu duyduğundan ancak, kadınlar yüz ifadesi gurur gösteren erkekleri tercih etme eğilimindedir.

ORTAK YÖNLER GİBİ ZIT YÖNLERDE ÇEKİCİLİĞİ ARTTIRABİLİR

ORTAK YÖNLER GİBİ ZIT YÖNLERDE ÇEKİCİLİĞİ ARTTIRABİLİR

“Zıtlar birbirini çeker” deyimini hiç duydunuz mu? Pekala, bilim bunun doğru olmadığını söylüyor. Çoğu durumda, bizim kadar çekici olan ortaklar ararız. Elbette her zaman istisnalar vardır, ancak genel olarak, kimin ligimizin dışında olduğunu veya ne zaman daha iyisini yapabileceğimizi bilme eğilimindeyiz. İşin ilginç yanı, daha çekici insanların konu eş seçmeye geldiğinde daha seçici olma eğiliminde olmaları.

AYAK BOYLARININ ÇEKİCİLİĞİ ETKİLEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

AYAK BOYLARININ ÇEKİCİLİĞİ ETKİLEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Erkekler genellikle daha küçük partnerlere ilgi duyarlar, çünkü kendilerini maço hissetmekten ve koruyucu olmaktan hoşlanırlar, o yüzden küçük ayakları ilgilendirir. Erkeklerin ayakkabı numaraları söz konusu olduğunda kadınlar çok daha karmaşıktır. Başlangıçta, büyük ayaklı uzun boylu erkeklere yönelirler çünkü biz en iyi ve en büyük koruyucuyu ararız. Ancak bu erkekler herkes tarafından arandıkları için lapa lapa olma eğilimindedirler, bu nedenle güvenlik ve uzun süreli ilişkiler isteyen kadınlar orta ila küçük ayaklı erkekleri tercih eder.

KOKULARINIZIN UYUMU GENETİK UYUMA DA İŞARET EDİYOR VE KARŞI CİNSİ ÇEKİYOR

KOKULARINIZIN UYUMU GENETİK UYUMA DA İŞARET EDİYOR VE KARŞI CİNSİ ÇEKİYOR

Kokular uyumun anahtarı... doğal kokusunu sevip sevmemek genetik uyuma da işaret ediyor ancak birçok kişi gibi sizde ilk etapta parfümleri tercih edebilirsiniz.

Bizi potansiyel bir partnere çekebilecek başka bir garip şey de kokularıdır. Kadınlar misk, odunsu kokuları erkeklerde severler, bu onları daha erkeksi ve çekici gösterir.

 Erkekler, kadınların taze pişmiş kurabiyeler veya güzel bir kek gibi lezzetli atıştırmalıklar gibi kokmasını tercih ederken. Yani bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz bayanlar - tatlı parfümler için gidin.


ÇEVRE VE DOĞA SEVGİSİ ETKİLEYİCİ BULUNUYOR

ÇEVRE VE DOĞA SEVGİSİ ETKİLEYİCİ BULUNUYOR

Bu tuhaf bir durum, ancak kadınlar evcil hayvanı olan erkekleri, olmayanlara göre daha çekici bulmaya meyillidir. Bir kadının kalbini ele geçirmek söz konusu olduğunda, özellikle bir köpeğe sahip olmak kazanan gibi görünüyor. Muhtemelen kadınların kalbini eriten başka bir canlıya bakma yetenekleriyle ilgili bir şey var. Erkekler söz konusu olduğunda, biz kadınların evcil hayvanı olup olmaması umurlarında değil gibi görünüyor.

BENZERLİKLE ÇEKİCİ GELİYOR

BENZERLİKLE ÇEKİCİ GELİYOR

Bu biraz ürkütücü gelebilir, ancak çoğu zaman bize ebeveynlerimizi hatırlatan eşler seçeriz. 

Bu her zaman partnerinizin görsel olarak ebeveyninize benzemesi gerektiği anlamına gelmez, çoğu durumda bu sadece bir özellik veya karakter özelliği olabilir. Ancak erkekler genellikle anneleriyle benzer kişiliğe sahip kadınları tercih ederken, kadınlar genellikle babalarıyla aynı göz rengine sahip erkekleri tercih eder.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kendinizi aşka kapadığınızı gösteren 8 işaret