Kars'ta bal ve kaşarı terör vurdu

Terör olayları Kars'ta kaz eti kadar meşhur olan bal ve kaşar peynir satışlarını bıçak gibi kesti

18 Eylül 2015, Cuma 12:35
A A
Kars'ta bal ve kaşarı terör vurdu

Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde art arda yaşanan terör olaylarının, turizmden ekonomiye kadar birçok sektörü zarara uğrattığını belirten Karslı bal ve kaşar satıcısı Celal Acay, işlerinin azalmasından yakındı.

 

 

Bal ve kaşar satışlarının bu mevsimde  tavan yapması gerektiğini belirten Celal Acay, bu yıl ise satışlarda büyük bir düşüş yaşandığını söyledi.

 

 

Karayolu ulaşımının tehlikeli olması yüzünden Kars’a ne yerli ne de yabancı turist gelmediğini kaydeden Celal Acay, şöyle konuştu:

"Turist gelmeyince tonlarca bal ve kaşar elimizde kaldı. Eski satışların 10’da biri bile yok. Tek dileğimiz terörün sona erip, barışın gelmesi. İç savaşların büyük hasar verdiği Suriye, Irak ve Mısır’ı örnek almamız gerekiyor. Ülkemizin kıymetini bilmeliyiz. Kars derken başta hayvancılık ve hayvan ürünleri akla geliyor. Kars’ın başka bir geliri yok. Özellikle bizim bu sektör yabancıya, turiste bağımlı. Ancak şehire kimse gelmeyince iş de olmuyor.''

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.