Kartal Devlet Hastanesi'nde yangın paniği

Kartal Devlet Hastanesi'nde yangın paniği

16 Ekim 2009, Cuma 13:16
A A
Kartal Devlet Hastanesi'nde yangın paniği

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden çıkan yangın paniğe neden oldu. 10 katlı hastane binasının 1,7 ve 9'uncu katlarından yükselen dumanlar panik yaşanmasına neden oldu, bazı hastalar güvenli katlara götürüldü.

DUMAN ANİDEN KATLARA DOLDU

Saat 12,30 sıralarında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ana binasında yangın çıktı. Onkoloji ve Göz Bölümünün havalandırma boşluğunda çıkan yangın koridorların duman altında kalmasına neden oldu, hastalar ve personel çareyi pencere ve balkonlara çıkmakta buldu. Bu arada bazı hastalar da daha güvenli bölümlere götürüldü.

1 NUMARALI ŞÜPHELİ KAÇAK TİRYAKİ

Olaya çok çabuk müdahale edilmesi nedeniyle yangın tahlikeli boyuta ulaşmadan söndürüldü. Yapılan ilk incelemede yanmanın havalandırma boşluğunda meydana geldiği buna da hastanede kaçk sigara için bir kişinin izmaritini bu bölüme atmasının yol açmış olabileceği düşünülüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.