Kartal Zabıtasından kantinlere denetim

Kartal Zabıtasından kantinlere denetim

Kartal Zabıtasından kantinlere denetim

10 Eylül 2021, Cuma 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Kartal Belediyesi yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla ilçedeki okul kantinlerini denetlemeye başladı. Okulların açılması ile öğrencilerin alışveriş yaptığı okul kantinlerinin hijyen ve sağlık koşullarını denetleyen Kartal Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde çalışmalarına hız verdi. Öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşıladığı okul kantinlerinin sağlık ve hijyen koşullarına uygunluğunu tespit eden ekipler, Kovid 19 pandemisine yönelik alınan tedbirleri ve çalışma ruhsatlarını da denetledi.

Kartal genelindeki okulların kantinlerinde denetim yapan Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışanların kılık - kıyafeti, sağlık muayene kartları,  mekânın genel temizliği, satışa sunulan ürünlerin muhafazası ve son kullanım tarihine yönelik kontrolleri yaparak; tespit edilen eksiklikler ile ilgili olarak kantin işletmecilerine uyarılarda bulundu. Denetimlerde ayrıca okul kantinlerinde satılması yasaklanan hızlı tüketim gıdaları ve gazlı içecek satışının kontrolleri yapıldı.

YASAL İŞLEM YAPILIYOR

Denetimlerde çalışanların Covid 19 pandemisine yönelik aldıkları önlemler de incelenerek, maske, dezenfektan ve sosyal mesafe kuralları denetlendi. Yangın tüplerinden, ilaçlama tutanaklarına, çalışma izin ruhsatlarından, ambalaj atıklarının nasıl toplandığına kadar birçok uygulamanın yapıldığı inceleme sonucu uyarıları dikkate almayan ve ruhsatsız çalışan okul kantini işletmecilerine yasal işlem yapılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kartal Belediye Başkanı Yüksel, CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü kutlamasına katıldı