Kartı için öldürmüş

İstanbul Ataşehir'de bankacı arkadaşı Nalan Sezer'i eterle öldüren Nuray Çetinkaya, mahkemede cinayeti neden işlediğini anlattı

27 Ağustos 2009, Perşembe 09:49
A A

3 AY ÖNCE BANKADA TANIŞMIŞLAR

Nuray Çetinkaya (43), Nalan Sezer ile Denizbank’ta çalışırken 3 ay önce tanıştığını söyledi ve şöyle devam etti: “Nalan tatildeyken beni cepten arayıp, ‘Özledim, hafta sonu sana uğrayabilir miyim?’ diye sordu. Cumartesi akşamı 18.00’de eve geldi. Benim bir firmadan alacağım vardı. Nalan bu parayı alabilmem için yardımcı olacağını söylemişti. Sohbet sırasında bu konuyu yine açtım. Nalan ‘Hayır, yardımcı olamam’ deyince öfkelendim.”

KIZINI OKULDAN ALMIŞ

“Maddi sıkıntılar nedeniyle zaten zor günler geçiriyordum. Kızım İpek’i bu sıkıntı nedeniyle okuduğu özel üniversiteden almak zorunda kalmıştım. İntiharın eşiğindeydim. İntihar etmek amacıyla eter satın almıştım. Bir beze bu eteri döküp, Nalan’ın burnuna dayadım. Amacım bayılınca çantasından kredi kartlarını alıp borçlarımı ödemekti. ‘Nalan uyanınca evde beni göremez ve kızsa da çekip gider’ diye düşünmüştüm.”

YÜZÜNÜ GÖRMEMEK İÇİN POŞET

“Ancak Nalan eteri koklayınca yere düştü. Yüzü şişip kızarmaya başladı. Paniğe kapılıp balkona çıktım. Evin içinde dolaştım. Döndüğümde Nalan’ın ağzından beyaz köpükler çıkıyordu. Bir süre sonra kontrol ettiğimde öldüğünü anladım. Cesedi bir pikeye koyup sürükleyerek odaya götürdüm. Kızarmış ve köpükle kaplanmış yüzünü görmemek için başına siyah çöp poşeti geçirdim. Pikeyle rahat sürüklemek için de elini, ayağını bağladım.”

MARKETE SİPARİŞ VERMİŞ

“Şifresini biliyordum. Kredi kartı hesabına girip Nalan’ın kaç lirası olduğuna baktım. Kartlarıyla internet üzerinden markete sipariş verdim. Pazar günü cesedi kontrol ettiğimde şişmişti. Etrafına tahta parçaları koyup üzerini çarşafla örttüm. Cesedi kimse görmesin diye odayı kilitlemiştim. Eşim başka bir odanın anahtarıyla kapıyı açmış. Polise haber vermiş. Polis, ziyarete gittiğim bir arkadaşımın evine gelip beni aldı. Sonra öğrendim ki Nalan şeker ve tansiyon hastasıymış.”

Büşra AKTÜRK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.