Karton teknelerde battılar

İzmir Körfezi'nde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından '11'inci Kartondan Tekneler Yarışması´ düzenlendi. Farklı odalar tarafından hazırlanan 14 karton teknenin körfezde kıyasıya mücadele ettiği etkinlikte, yarışmacılar teknelerin üzerinde durmakta güçlük çekerken renkli görüntüler oluştu

01 Temmuz 2019, Pazartesi 21:41 Son Güncelleme:
A A

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle düzenlenen ’Geleneksel TMMOB Karton Tekneler Yarışı’nın bu yıl 11’ncisi düzenlendi. Etkinlik, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda yarışma katılımcısı 14 meslek odası üyesinin tekne yapım çalışmalarıyla başladı.

Her biri birbirinden yaratıcı konseptte hazırlanan karton tekneleri tamamlamak için zamanla mücadele eden yarışmacılar, yaklaşık 3 saat süren tekne yapımının ardından kortej eşliğinde Pasaport sahilindeki yarışma alanına yürüdü. Çalan düdükle yarışma başladı. Bazı tekneler hızlıca hareket ederek ilk andan itibaren ivmeyi yakaladı, bazıları ise suyun üstünde durmada büyük güçlük çekti.

’AMACIMIZ DENİZE İLGİ ÇEKMEK’

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği'ni yürüten Melih Yalçın, "Bu etkinliği 11. kez düzenliyoruz. Amacımız denize biraz ilgi çekmek. Denizde hem ulaşım hem de temizliğin artmasını hedefliyoruz. Konak Pier tarafında bulunan şamandıraya ulaşıp geri dönen yarışmacılar ödülün sahibi oldular" dedi.

’FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK’

’FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK’

Kadın haklarına dikkat çeken kostümlerle yarışmaya katılan Anıl Meclis, "Biz Maden Mühendisleri Odası olarak bu yarışmaya katıldık. Teknemizin bir haftadır provasını yapıyoruz. Bizim buraya geliş amaçlarımızdan birisi de farkındalık yaratmaktı. Bizler buraya gözlerimizi mora boyayarak ve şapkalarımıza kadın cinayetleri haberlerini yapıştırarak katıldık. Bizim için oldukça heyecan verici bir gün oldu ve sonucunda da hem en iyi giyinen ekip ödülünü hem de ikincilik ödülünü elde ettik" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu hafta ne yapsak? (27 Ocak- 2 Şubat)