Kaş şeklinin karakterin hakkında verdiği ipuçları

Kaş şeklinin karakter hakkında ipuçları verdiğini muhakkak duymuşsunuzdur. Mesela kaşlarınız kavisliyse karşınızdaki sizin hakkınızda ne düşünüyor? Peki ya incecik kaşlarınız varsa?

01 Nisan 2021, Perşembe 09:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çok kavisli kaşlar

Çok kavisli kaşlar

Kaşların moda haritasına baktığımızda çok kavisli kaşların bir dönem oldukça trend olduğunu görüyoruz. Şu an için daha dengeli alınmış kaşlar revaçta olsa da hala birçok insan yukarı doğru çıkan çok kavisli kaşları tercih edebiliyor. Ancak yüzü hem daha uzun hem daha sert gösteren kavisli kaşlar aynı zamanda kişiyi sinirli biri gibi yansıtıyor. Eğer kaşlarınızın doğal formu çok kavisli ise veya yanlış işlemler sonucunda öyle aldırmak zorunda kalıyorsan bu noktada uzman birinden yardım almalısın. Kaş kontür uygulaması ile kaşın kavisli formu düzeltilerek daha yumuşak ve doğal bir görüntü elde edilebilir.


İnce kaşlar

İnce kaşlar

İncecik yay gibi kaşlar geçmişte şiirlerin ilham kaynağı olsa da bugün çok tercih edilen modeller arasında yer almıyor. Kaşların giderek kalınlaştığı günümüzde incecik kaşlar, dramatik bir hava yaratsa da çoğu zaman kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Ancak ince kaşlarla ilgili söylenenler şu anlama gelmemeli; herkes yüzünün şekli, mimikleri ve karakteristik özelliklerine bakmaksızın kalın kaşlara sahip olmalı. Aksine eğer yüzün küçük, alnın dar ise kalın kaş alanı daraltacağından çok olmamak koşuluyla ince kaş tercih edilebilir.


Çok kalın kaşlar

Çok kalın kaşlar

Belki de son yılların en trend kaş modası kalın ve doğal kaşlardır. Ancak bu durumun biraz abartıldığı yüzün yapısına hiç uygun olmayan ve kendi renginin çok üstünde bir koyuluğa sahip olan kaşları görmek de mümkün. Bu kaşlar, genel olarak daha maskülen ve sert bir görüntü veriyor. Güçlü ve iddialı bir tavır yaratmak isterken doğallıktan uzak abartılı gibi görüntü oluşturmamak için, kaş uzmanının bu konudaki tavsiyelerini dinlemekte yarar var. Eğer kişinin tercih kalın ve koyu kaşlarsa mutlaka yüzün genel hatları, gözlerin büyüklüğü ve diğer etkenler göz önüne alınarak tasarlanmalıdır.

Doğru kaş şekli nasıl bulunur?

Doğru kaş şekli nasıl bulunur?

  • Kaşlarının ortasının çok kapalı olması seni çatık kaşlı gösterebilir. Çok fazla açılması durumunda ise odak noktası gözlerin değil kaşının ortası olur. 
  • İri ve yuvarlak gözlerin varsa kaş kavisini azaltmalısın. Bunun için daha düz hatlı bir kaş modeli tercih edilmelidir. Bu model çok daha anlamlı bir ifade yaratacaktır.
  • Çok uzun ve aşağı doğru kıvrılan kaşlar göz kapaklarınızı düşük gösterebileceği gibi sana üzgün ve yorgun bir ifade verir. Bunun için kaşın aşağı doğru değil yukarı doğru bakmalı. Bu durum aynı zamanda daha keskin ve güçlü görünüm kazandırır.
  • Gözlerin ile kaşlarının çok yakın olması da göz kapaklarını düşük gösterir. Bu durum ise hem daha yorgun hem de daha yaşlı bir görüntü ortaya çıkarır. Bu görüntüyü engellemek için kaşının bir çizgi daha yukarıdan başlamasını isteyebilirsin. Sana çok daha canlı, net ve tazelenmiş bir ifade kazandıracaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç maskeleri kelliğe neden olabilir