Kaş uzatmak için doğal ve pratik 5 yöntem

Yüzün en belirgin ve yüz hatlarını değiştiren bölgelerden biride kaşlardır. Düzgün alınmayan kaşlar tek bir dokunuşla sizin ifadenizin değişmesine neden olmaktadır. Seyrek kaşları olanlar, aldırdıktan sonra memnun kalmayanlar için doğal ve pratik tariflerle kaşlarınızı uzatmanın 5 yolu...

30 Mayıs 2018, Çarşamba 11:21 Son Güncelleme:
A A
Yüzünüzü yıkarken dikkat edin

Yüzünüzü yıkarken dikkat edin

Her sabah, gün içerisinde ve akşam üzeri olmak üzere rahatlamak ve kendimize gelmek için yüzümüzü yıkarken dikkat etmemiz gereken durumlar olabilir. Mesela, yüzü yıkarken çok fazla bastırıp yüzümüze baskı uygulamaktan kaçınmamız gerekiyor. Aynı zamanda yüze çok bastırmadan parmaklarla 10-15 kere kaşlarınıza masaj yapmayı unutmayın!

Vazelin

Vazelin

Vazelinin faydaları saymakla bitmiyor. Pamuk çöpünün ucuna biraz vazelin alarak kaşlarınızın uzamasını istediğiniz yöne doğru her akşam yatmadan önce sürün. Daha sonra ılık su ile durulamayı unutmayın. Bir süre sonra aradaki farka inanmayacaksınız.

Kaşlarınızı fırçalayın

Kaşlarınızı fırçalayın

Kullanmadığınız temiz bir diş fırçasını haftada 1 veya 2 kere uzamasını istediğiniz yöne doğru tarayın. Ancak bu noktada kaşlarınızı tahriş etmemeye çalışmanız gerekmektedir. Bu yöntem bir yerde kaş peelingi sayılıyor.

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Parmaklarınıza bir kaç damla damlattığınız zaytinyağını kaşlarınızın uzama yönüne doğru sürün yanına ek takviye olarak hint yağınıda kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kaşlarınızda yaklaşık olarak 10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Vitaminler

Vitaminler

Sadece vücudun dış kısmına etki edebilecek bakım ürünleri değil aynı zamanda doğru ve etki eden vitaminli besinlerde kaşlarınızın gürleşmesi ve uzamasına yardımcı olmaktadır. Böylece özellikle A, B3, C ve E vitaminlerini almaya özen göstermeniz gerek.


elmaelma.com

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.