Kasım ayı 'Bıyık bırakma' ayı

İspanyollar, Kasım ayını 'Bıyık bırakma' ayı ilan etti

05 Kasım 2013, Salı 16:31
A A
Kasım ayı 'Bıyık bırakma' ayı

Bir İspanyol dergisi tarafından başlatılan kampanyada ülkede yaşayan tüm erkeklerin yeniden bıyık bırakması istendi. 'Sen de güzel bir bıyık sahibi olabilirsin' başlıklı kampanyaya çok sayıda erkeğin destek verdiği ve bıyık bırakmaya başladığı ifade edildi.

Bıyık bırakmayı düşünenlere resimli örneklerle önerilerde bulunan dergi bıyıklı erkeklerin artık daha cazip gelmeye başladığını vurguladı. Dergi ayrıca fotoğrafını gönderen erkeklere hangi bıyığın yüz hattına daha çok yakışacağı konusunda bir uzman ekibin karar vereceği de vurgulanarak Kasım ayı boyunca tüm erkeklerin bıyığını kesmemesi halinde bu servisin tamamen ücretsiz olacağını açıkladı.

'KAMYONCU' BIYIK

İspanya’da erkeklere tavsiye edilen bıyıklar arasında ’Kamyoncu’ ve ’Rock’çu’ türlerin önde olduğu belirtiliyor. İspanyol tarihçiler Akdeniz erkeği olan İspanyollar’ın tarih boyunca sürekli bıyık bıraktığı ve bu alışkanlığının son 20 yıl boyunca giderek azalıp bıyıksız bir toplum haline geldiğini belirtti.

İspanya iç savaşında diktatör Franco yanlısı istihbarat ekibinin bıyıklı sivil elemanlarından oluşması da toplum tarafından bıyığa karşı bir nefret uyandırmıştı. İspanya eski başbakanlarından Jose Maria Aznar ve şu an iktidarda bulunan Başbakan Mariano Rajoy da bıyık bırakan liderler arasında bulunuyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.