Kasırga mağdurları için bağış toplamaya başladı

Amerika’da gerçekleşen Harvey Kasırgası için bağış toplanmaya başlandı. iTunes üzerinden toplanan bağışlar Amerikan Kızılhaçı’na ulaştırılacak

09 Eylül 2017, Cumartesi 22:50
A A
Kasırga mağdurları için bağış toplamaya başladı
ABD’nin Teksas eyaletini vuran Harvey Kasırgası, özellikle 4. büyük şehir olan Houston’ı etkiledi. 5 kişinin hayatını kaybettiği doğal afet sonucu şehir merkezlerini su bastı.

1961 yılından beri gelen en güçlü kasırga olma özelliği taşıyan Harvey yüzünden yollar kapandı, binlerce kişi mahsur kaldı. Ölü sayısının artabileceğinden de endişe ediliyor.

Meteorolojiden gelen açıklama ise daha büyük felaket: “Bu kasırga 5-6 gün sürebilir. Henüz birinci gündeyiz.” Ekiplerin aralıksız çalıştığı Teksas’ta yetkililer, su yükselirse çatıya çıkın, uyarısı yaptı.

Başkan Donald Trump da olayları yerinde takip edeceğini bildirdi. Hal böyle yardım dernekleri halktan bağış desteğine ihtiyaç duyuyor.


BAĞIŞLAR 5 - 200 DOLAR ARASI OLACAK


Olaylara kayıtsız kalamayan Apple, iTunes üzerinden bir bağış kampanyası başlattı. Şirket bu sayede yapılacak bağışları basitleştirerek yardımları bir nebze olsun kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, iTunes’un Amerikan Kızılhaçı adına bağışları kabul ettiğini açıkladı. Bu işlemler sırasında bağışçıya ait hiçbir bilginin dernekle paylaşılmayacağını aktaran şirket, yardımseverlerin yardımlarını bir an önce ulaştırmaları için kafalardaki soru işaretlerini silerek olayı basitleştiriyor.

Bağış, 5 ile 200 dolar arasında belirlenebiliyor. iTunes üzerinden işlemi şimdilik sadece Amerika halkı yapabiliyor. Katkıda bulunmak isteyen diğer kişilerin doğrudan Amerikan Kızılhaçı’na yardım yapabileceği belirtiliyor.

HuaweiHonor V9 Mini Yolda!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünya bu umursamaz golfçüleri konuşuyor! İşte olay yaratan kareler