Kaşlarınızın asıl güzelliğinizi ortaya çıkarması için 9 öneri

Kaş dediğiniz şey, insanı rezil de eder vezir de. Doğru şekil verilmiş kaşlar asıl güzelliğinizi ortaya çıkarır, kaşlarınız yanlış alınmışsa olduğunuzdan yaşlı görünmeniz, yüz hatlarınız bozulması ise işten bile değil.

30 Nisan 2021, Cuma 11:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

  • Ortası çok kapalı kaşlar sizi çatık kaşlı gösterebilir veya bunun aksi, iki kaşın arasını gereğinden fazla açarsanız burun yapısını çok fazla ön plana çıkarmış olursunuz. 
  • Kaşlarınızı kökünden değiştirmeye kalkmayın. Kaşlar kendi eğikliği korunarak düzeltilmeli ve mutlaka kendi yönünde alınmalı. Aksi takdirde köklerinde pütürlü bir görünüm olur.
  •  Düşük göz yapısına sahipseniz kaşlarınıza biraz geniş ve hafifçe düz bir şekil verin. Fakat kaş uçlarınızı yapay ve agresif bir şekilde yukarı doğru çekik yapmayın.

  • Eğer küçük gözlere sahipseniz, kaşlarınızı inceltip yay biçiminde almayın. Bu model, gözlerinizi olduğundan küçük gösterir. Tersine biraz kalınlaştırıp şakaklara doğru uzatmalısınız.
  •  Gözleriniz biraz iri ve yuvarlaksa kaş kavisinizi biraz indirip kalınlaştırın. Üstten alınan kaşlar kaşınızın inmesini sağlar. Kalın ve bir sıra inen kaş, göz üzerinde gölge oluşturup, göz yuvarlaklığını kamufle edecektir.
  • Yaş ilerledikçe göz kapaklarında gevşeme oluşur. Bu gevşemeler sonucu kaş ve göz arasındaki mesafe daralır. Kaşınızı alttan bir sıra alın. Kaş bir sıra yukarı kalkmış olacak, göz kapağınız açılacak ve bu sizi olduğunuzdan daha genç gösterir. 

  • Kaşlarınız çok sert ve kalın olmadığı sürece makas kullanmamaya çalışın. şekil vermekte zorlanacağınız kadar kalın telli ve inatçı kaşlarınız varsa göz yapınıza göre etrafında ki tüyleri alın ve kaş fırçası yardımıyla kaşınızı aşağı doğru tarayın. İnce uçlu bir makasla uçlarını kesin. Kaşlarınızı şekillendirmek ve aşağıya düşmesini engellemek için kaş fırçanızın ucuna saç spreyi sıkın, kaşlarınıza bu sprey sayesinde şekil verin.
  • Çok kısa kaşlara sahipseniz yumuşak uçlu bir kaş kalemi sayesinde kaşlarınızı şakaklara doğru çekin. 
  •  Kaşlarınız seyrek yapılıysa kendinize yumuşak uçlu ve pudra içerikli bir kalem edinin. Pudralı kalemler tarandıkları zaman kaşın arasında dağılır ve kaşın doğal rengi gibi görünür. Kalemi kaşın yönünde paralel çizgiler halinde kaş arasında kullanarak boşlukları doldurun. Yalnız tercih edeceğiniz renk kaş rengine yakın olmalıdır. Özellikle siyah kaş kalemlerinden uzak durun. Yüzünüzü ve bakışlarınızı sertleştirecektir. Hatta kaşlarınız doğal siyahsa bile koyu kahverengini siyah kaleme tercih edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kusursuz yüz hatları için 10 makyaj tavsiyesi