Katar Büyükelçisi'nden pilotlarla ilgili açıklama

Katar'ın Türkiye Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, THY pilotlarının kurtarılmasınında iki ülkenin işbirliğinin önemli olduğunu belirterek, yazılı bir açıklama yaptı

24 Ekim 2013, Perşembe 22:19
A A

Katar’ın Türkiye Büyükelçili’nden yapılan açıklamada, Türkiye-Katar işbirliği sonucunda iki Türk pilotunun serbest bırakıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "İki Türk pilotunun serbest bırakılmaları ve sağ salim ailelerine kavuşmalarından dolayı kardeş Türk halkına ve pilotların ailelerine Katar Devleti, Hükümeti ve halkı adına tebriklerimi sunmaktan mutluluk duyarım.

Bu vesileyle, Katar Devleti ile ortak işbirliği çerçevesinde tamamlanan ve kaçırılan iki Türk pilotu ile dokuz Lübnanlının serbest bırakılmaları hususunda katkısı olan Türk hükümetinin olumlu rolü ve yoğun çabalarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Bu çabalar Katar Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri arasında yapılan koordinasyon ve direkt işbirliği sonucu gerçekleşmiştir. Başarıyla sonuçlanan görüşmelerde kardeş Türk yetkililer, adım adım ve her aşamada bizlerle beraber olduklarını ayrıca belirtmek isterim.

Bu insani çalışma, aslında iki kardeş ülke arasında mevcut iyi ilişkileri açık bir şekilde yansıtmış ve uluslar arası toplum nezdinde örnek teşkil etmiştir. Bu arada Katar Devleti’nin, ilk etapta insani konularda hizmet verecek hiç bir çabadan kaçınmayacağını vurgulamak isterim"


ANKARA, (DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.