Katar Emiri Ankara'da

Katar Emiri Ankara'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı

19 Aralık 2014, Cuma 11:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Katar ve Türk bayraklarını taşıyan atlı süvarilerce Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın önündeki caddede karşılanarak, protokol kapısına getirilen Emir Şeyh Temim’i, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray’ın ana giriş kapısında karşıladı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer24870","24870","201412","24870-230368.jpg","1", "0","Katar Emiri'ni Erdoğan karşıladı!");

Erdoğan ve Temim’in tören alanındaki yerlerini almasının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Emir Temim, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı denetledi ve Türkçe "Merhaba asker" diyerek selamladı.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Erdoğan ve Emir Temim, merdivenlerde Türkiye ve Katar bayrakları önünde el sıkışarak, basın mensuplarına poz verdi.

Karşılama törenine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın katıldı.

Baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim, görüşmelerde mutabık kalınan konulardaki anlaşmaların imza törenine katılacak.

Türkiye ile Katar arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin tesisi hakkındaki Ortak Siyasi Bildiri’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Temim arasında imzalanması öngörülüyor.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı! İşte yeni Kara Kuvvetleri Komutanı...