Kate Middeleton ve Prens William'ı tanışma hikayesi

Kate Middleton ve Prens William nasıl tanıştı? İkili, dünyanın en merak edilen çiftleri arasında yer alıyor. Evlenerek Kraliyet'e girmek her yiğidin harcı değil zira. Kate Middleton ve Prens William'ın tanışma hikayesi düşünüldüğünde biraz soru işaretleri oluşturuyor. Kate Middeleton'ın soylu bir aileden gelmediği biliniyor. İngiliz Kraliyet Ailesi için bu, sorun teşkil edebilecek bir durum. Kate Middleton ve Prens William nasıl tanıştı merak ediyorsanız, sizi şöyle alalım!

24 Temmuz 2020, Cuma 14:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kate Middleton, 2001 yılında St Andrews Üniversitesi'nde sanat tarihi okumaya başladı ve aynı bölüme kaydolan Prens William ile tanıştı. Prens 2002 yılında Middleton'ın mankenlik yaptığı bir öğrenci defilesini ön sıralardan izledi.

Lise yıllarında, okuldaki yurt odasının duvarında yakın arkadaşı tarafından asılan Prens William fotoğrafı, bugün baktığımızda bir tesadüf olmamalı. Kate Middleton'ın duvarında, her ne kadar başka birinin fotoğrafı asılı durmuşsa da, kader ağlarını onları St. Andrews Üniversitesi'nde buluşturmak üzere örmüş. 

Middleton, üniversitedeki ilk yılında bocalayan Prens'i okulu bırakmamaya ikna eden kişi olarak gösteriliyor. İlişkilerinin Kraliçe'nin Balmoral Sarayı'nda geçirdikleri hafta sonlarında iyice yakınlaştığı belirtiliyor. Saray ve basın kuruluşları arasında varılan bir anlaşma sonucunda uzun bir süre genç öğrenciler hakkında haber yapılmadı.


Ancak kamuoyu Kate'i, gizli tutulması çabalarına rağmen yayınlanan ve 2005 yılında İsviçre'deki Klosters kayak merkezinde Prens William ve Prens Charles'ın yanında görüldüğü fotoğrafı ile tanıdı. Gazetelerin genç kıza ilgisi, mezuniyeti ardından Londra'ya yerleşmesi sonrası iyice arttı. Fotoğrafçıların Middleton'u gece gündüz izlediği öne sürülüyor.

Ekim 2005'te Londra'da bir otobüste çekilmiş fotoğrafının yayınlanması ardından avukatlar mahremiyete saygı talebiyle devreye girdi. 2006 Şubat'ında koruma tahsis edileceği haberleri yayıldığında, ufukta bir nişan olabileceği beklentisi gündeme geldi. 

Aralık ayında Prens William ordudaki görevine başlarken törene Kate'in annesiyle katılması da manşetlerde yer buldu. Bu genç kızın Kraliçe ve ailenin diğer önde gelenleri ile birlikte yer aldığı ilk ciddi olaydı. Paparazzilerin Middleton'ın evi önünde kamp kurması, fotoğrafçılardan kaçmaya çalışırken ölen Prenses Diana ile karşılaştırmalar yapılmasına yol açtı.

Prens William ve Prens Charles'ın rahat bırakılması için yaptığı çağrılar ardından bazı gazeteler geri adım atmayı kabul etti, ancak konu zaman zaman basın şikayetleri komisyonuna konu olmaya devam etti.

Çiftin Nisan 2007'de ayrıldıklarının açıklanması beklenmedik bir gelişmeydi. Bunda medya baskısının da büyük payı olduğu düşünülüyor. O dönemde Kate giyim zinciri Jigsaw için aksesuar satın alma görevlisi olarak çalışıyordu ancak bir kaç ay sonra bu görevden ayrıldı. Ayrılıktan sonra ise Middleton ailesi ile ilgili olumsuz haberler yayınlandı.

Örneğin annenin William'ın mezuniyet töreninde sakız çiğnediği, Kraliçe huzurundayken tuvalet gibi sözcüklerle uygunsuz bir dil kullandığı öne sürüldü. Ayrıca Prens'in arkadaşlarının Kate'in annesinin uçaklarda hosteslik yapmasına ilişkin şakalar yaptığı iddia edildi. Prenses Diana anısına Haziran 2007'de yapılan konserde beraber görülmeleri ardından ikili yeniden bir araya geldikleri iddialarını reddetti; "sadece iyi arkadaşız" dendi.

Prens Middleton'a Kenya'da yaptıkları tatil sırasında annesinin yüzüğünü vererek evlenme teklif etti. Evlilik sonrası Kate Middleton'ı ailenin bir temsilcisi sıfatıyla pek çok resmi görevin başına geçti. Çiftin şimdilerde 3 çocuğu var.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evlilik insanı ne kadar değiştirir?