Katie Piper'ın inanılmaz hikayesi

Katie Piper İngiltere'nin en çok aranan sunucuları arasındaydı. Yaşamı 2008'de eski sevgilisinin asitli saldırısı sonucu kabusa döndü

27 Şubat 2019, Çarşamba 20:34 Son Güncelleme:
A A

Hem sunuculuk hem modellik yapan Piper, büyük bir hayran kitlesine sahipti. Eski sevgilisi Daniel Lynch Piper, saplantı haline getirdi.

Katie Piper'ın Facebook aracılığıyla tanıştığı sevgilisi, Piper'a tecavüz etti ve işkence yaptı.

Katie, henüz bu olayın travmasını atlatamamışken birkaç gün sonra Lynch'in ayarladığı Stefan Sylvestre isimli kişi tarafından sokakta genç kadının yüzüne asitli bardak fırlatıldı.

20 yaşında yüzlerce fazla sabıkası bulunan Stefan Sylvestre en az 12 yıl yatmak üzere ömür boyu hapis cezası, Lynch ise iki kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ancak Katie yaşadıklarını kolayca atlatamadı.

Genç kadının yüzü, vücudunun üst kısmı ve elleri yandı, sol gözü ise kör oldu. Katie 12 gün boyunca uyutuldu, 38 kiloya düştü.

Yüzünün düzeltilmesi ve yanıkların yok edilmesi için saldırıya uğradığı 2009'dan bu yana 200'e yakın ameliyat geçirdi. Ancak Katie pes etmemeye karar verdi.

2013 yılında Richard Sutton ile bir ilişkiye başladı ve yepyeni bir sayfa açtı. 2015 yılında evlenen çiftin iki çocuğu bulunuyor.

Katie geçtiğimiz günlerde yüzündeki yanıklarla ilgili tekrar ameliyat oldu. Eşi ise bir an olsun yanından ayrılmadı.

Yaşadıklarını anlatan genç kadının hayatı belgesel oldu. 'Katie: Benim Güzel Yüzüm’ İngiltere'de yayınlandı ve büyük ilgi gördü.

Kendisi ile aynı problemleri yaşayan insanlara ilham kaynağı olmak isteyen Katie bir de kitap çıkarmaya karar verdi. Yaşadıklarını anlattığı kitap en çok satanlar listesinde haftalarca ilk sırada yer aldı.

Yaşadıklarını aktaran genç kadın asla pes etmemeyi ve ne olursa olsun herkesin kendisiyle barışık olmasını öğütlüyor.

Sunuculuk ve oyunculuk teklifleri almaya da başlayan Katie, güzellik algısını yıkarak her şeyin görünüm olmadığını da tekrar kanıtlıyor.

Kaynak:CNN

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin en popüler 6 kayak merkezi